Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet az, ha a macska...

Mitől lehet az, ha a macska EGY embert utál az egész világon, mindenki mással barátságos?

Figyelt kérdés

Szoktak hozzám jönni barátok, néha idegenek ha olyan házibuli van esetleg hogy hoznak 1-1 barátot akiket én addig nem ismertem, családom, párom, stb szóval a cica azért jópár emberrel találkozott már élete során, de egy kivétellel MINDENKIVEL szemben barátságos, érdeklődő, dörgölőző, lehet simogatni, felvenni, mindent enged, meg is szoktak lepődni néha, hogy milyen közvetlen.


És akkor ott van a tesóm, aki ha meg akarja simogatni vagy felvenni, rá elkezd fújni, nyüszíteni, megcsapja, már konkrétan fél a macskától. (Rá nem támad, csak ha közel megy hozzá akkor hisztizik a cica.) Tesóm nem állatkínzó, sosem bántotta a macskámat, neki is van két cicája, de a barátaim nagy részének is van benti macskájuk, szóval bárkin érezhetne idegen macska szagot. Ez mitől lehet? Lehet a tesómnak szimplán valami olyan alap "szaga" (nyilván nem büdös, értitek mire gondolok), amit a macska megérez és ellenséges viselkedést vált ki belőle?


okt. 15. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Ennel mar csak az a cikibb, ha a sajat macskad utal. En igy jartam.

Mindenki massal elvolt, elolem menekult. Ha bementem oda, ahol o volt, inkabb kiment, tehat ilyen szint.

Soha nem bantottam, sot, felig kezzel en neveltem fel, mert 3 hetesen talaltam egy bokorban, fogalmam nincs miert volt ez.

Mai napig nem ertem, de mindegy. Amugy szep elete volt,elt 16 evet, csak ram nem nezett😂🤷‍♀️

okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csinált olyat a tesód régebben, akár a cica pici korában, hogy felkapta, megszeretgette a macska akarata és kedve ellenére?

Nálunk apósommal van hasonló, a cica és a nagyobbik kutya is utálja, mert kiskorukban ezt csinálta velük, hiába kértük, hogy ne tegye. Bőven elég, ha a fiatal állatot egyszer megijeszt valaki alaposan, hogy egy életre hozzákapcsolja a negatív élményt.

okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2# Ő nem találkozott vele olyan sokat kiskorában, max havonta 1-2 alkalom, ellenben én biztos, hogy ezerszer felvettem és szeretgettem akarata ellenére (mert mondjuk hiába bújós, van, hogy felveszed de azonnal ficánkol, hogy ő most inkább menne), ilyen bármelyik nap előfordul a mai napig. :D Illetve véletlen helyzetekben is sokkal többet "ártottam" én a macskának, véletlen lábra taposások meg hasonlók. De engem meg imád, kb egy perc és elfelejti ezeket a dolgokat.


1# Sajnálom, ismerősi körben is van ilyen cica, mondjuk ő másokkal se haverkodik. :D Kb lehet neki enni adni és ennyi. :D

okt. 15. 14:11
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem tetszik neki a szaga, vagy túl tolakodó, volt már a múltban valami összezörtenésük, amiről te nem tudsz.
okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Az mindenesetre jo jel, hogy csak akkor nyiltan ellenseges vele szemben a cica, ha o kozeledik hozza, de a jelenlete onmagaban nem valtja ki a tamadast. Ez azt sejteti, hogy nem azert nem kedveli, mert betolakodonak tekinti vagy feltekeny ra, hanem (valoszinuleg valamilyen korabbi rossz emlek alapjan) attol fel, hogy a testvered fog valamit tenni, amit o nem szeret. Mas szoval, ha a testvered nem kozelit hozza, csak egyszeruen ott van nalatok latogatoban, akkor remelhetoleg nem lesz semmi baj. Meg lehet probalni megtanitani arra, hogy ne feljen tole, de talan az is elegendo, ha a testvered nem kozelit hozza, hanem ugy viselkedik, mintha a macska ott sem lenne, es kozben vigyaz ra, hogy ne menjen tulsagosan kozel hozza.
okt. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Honnan van a cica? Milyen idos koraban kaptatok? Kezdettol fogva igy viszonyul a testveredhez, vagy kesobb kezdodott? Kutyak gyakran akkor szoktak igy viselkedni, ha az illeto valamiben hasonlit egy masik emberre, akivel korabban, nemegyszer a befogadasa elott rossz tapasztalatuk volt. Ha a cica valaki mastol kerult hozzatok, es akkor mar nem volt nagyon kicsi, akkor konnyen elkepzelheto, hogy egy masik emberre emlekszik, akit ti nem is ismertek, es a testveretek valami okbol ezt a multbeli traumat idezi fel benne.
okt. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 Kiskorában hoztuk el, egy ismerősnél születtek kölykök és amint el lehetett választani, akkor hoztuk el, szóval semmi előző gazda nem volt. Ennek már lassan 10 éve, szóval nem emlékszem, mikor kezdődött pontosan. De semmi olyan nem rémlik tényleg, hogy tesóm csinált volna valamit, talán a 10 év alatt két alkalom lehetett, amikor kettesben lettek volna a macskával nélkülem, amikor nyaralni voltunk és kapott kulcsot, hogy adjon neki enni. Kb ennyi. De szerintem már előtte is ilyen volt.


#5 Hát mostmár nem annyira probléma a dolog egyik félnek sem, mert elköltözött tesóm külföldre és max évente 1-2x jön hozzám. Csak épp szeretgettem a macskát és azon gondolkodtam, de jó, hogy ilyen barátságos, és beugrott, hogy milyen fura, hogy vele nem.


Közben felhívtam tesómat, mert annyira ezen kattogok xD Ő azt mondja, azóta utálja őt a macska, amióta egyszer áthozta az akkori cicáját, hogy vigyázzak rá, mert ő elutazott. Az én cicám nem jött ki jól azzal a macskával, nem balhéztak, csak alapból nem szereti a többi macskát az enyém, más macska is volt nálunk később és azt is inkább kerülte. De az a macska már évek óta nincs meg, akit tesóm hozott, ennek is már vagy 6 éve, hogy vigyáztunk rá.

okt. 15. 15:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor minden bizonnyal ez volt az oka. "Aha, mar megint itt van az az alak, aki annak idejen a nyakamra hozta azt a dogot, jo lesz vigyazni!"
okt. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Hja, hát akkor beégett a macskád agyába a másik macska szaga, ami ugye állandóan tesódon van.
tegnapelőtt 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk engem nem bír az egyik saját macska. 8-9 hetes kora óta neveljük, talált szaporulatból származik, második macskaként került ide (vele nem jött ki kimondottan jól, de nem balhéztak). Az első pillanattól kezdve elég távolságtartó velem, sosem volt különösebben oda értem, hiába próbálkoztam nála. Max néha volt pár jó pillanata. Ellenben a férjemet, aki eleinte kifejezetten nem csípte ezt a macskát, imádja. A gyerekeket is szereti, velük is kedves, ha bárki jön látogatóba, nekik is hízeleg. Csak engem nem szeret.

Év elején meghalt a másik macskánk, pár hónapra rá lett egy kis kandúrunk. Na, azóta tényleg borzalom, ahogy velem viselkedik a nagy. Sokszor fúj, morog rám, egyértelműen féltékeny a kicsire. Pedig próbáltam neki kimutatni, hogy őt is ugyanúgy szeretem, de nem kér belőlem, ellenben a kicsi ugye kedves, szóval nyilván vele szorosabb a kapcsolatom és ezt a nagy látja, így ez egy ilyen ördögi körré vált. Most egyértelműen a kicsi az oka a viselkedésének, de előtte is levegőnek nézett, úgyhogy ez nem itt kezdődött, max ez rontott rajta. Fogalmam sincs, mit tehetenék, leginkább semmit, elfogadtam, hogy ő a férjem macskája :D

tegnapelőtt 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!