Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassuk rá a cicát...

Bianka90. kérdése:

Hogyan szoktassuk rá a cicát a wcre, mennyi idő míg megtanulja?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy új 3 honapos kiscicánk 3. napja van nálunk hogy szoktassuk rá a macska wcre? Esetleg előfordul hogy egyáltalán nem tanulja meg? Már cseréltem 2 fajta almot mégsem tetszik neki nem ismeri fel hogy oda kell járni vagy össze van zavarodva az új környezet miatt? Mi tévők legyünk ilyen esetben?

okt. 14. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

3 napja van nalatok, nyugika.

Megtanulja.

Esetleg tedd bele, kaparj egy kicsit a mancsaval, hogy erezze, hogy oda kell asni, aztan majd rajon.

Meg fogja tanulni, turelem :)

okt. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyből használták.

Rakd bele a kakiját az alomba, hogy szagolja érezze talán rászokik.

okt. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Már belehelyeztem őt kapirgáltam neki a mancsaival is simogattam benne egy kicsit h tudja az egy jó hely.

Az egyik ,,nagy ürítés,, előtt észrevettem hogy mire készül így gyorsan utolsó pillanatban belehelyeztem akkor ott maradt ott végezte el (már nem volt ideje moccani sem :D) kapott egy kis jutit utánna hogy megjegyezze de következő vizelést megint nem ott végeszte el.

okt. 14. 16:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa, nekünk eddig minden macskánk az első pillanattól szobatiszta volt. Pedig az egyiket az utcán találtuk, még életében nem találkozott alommal és így sem volt gond, egyszer megmutattuk és azt használta. (Na jó, egyszer próbálkozott egy nagyobb cserepes növény földjébe, de rászóltunk mikor elkezdett ásni és felfogta, hogy oda nem szabad.)

Ha már több almot is próbáltatok, még azt tudom elképzelni, hogy az elhelyezkedése nem tetszik neki. Hova raktátok az alomtálcát?

Amúgy jelenleg hova végzi a dolgát? Mennyire félős?

okt. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát konkrétan a háloszoba ágyba végezte nagy dolgát kissé sokkot kaptam.. ez előtti ragdollunkkal nem volt gond első perctől fogva tudta hol a dolga.. ő is egy ragdoll a tulaj azt állította szobatiszta de nekem nem úgy tűnik..alomtálcát a technikai helységbe helyeztük el csendesebb sötétebb hely ..hát meglátjuk az elkövetkező napokat ha 2 hétig nem változik szerintem visszaadom a tulajnak😁
okt. 14. 17:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjátok máshová tenni a tálcát? Én azt még kipróbálnám. Ha ez se jön be, akkor a tulajt meg lehet kérdezni, hogy ő milyen almot használt és ugyanazt beszerezni.
okt. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Az en macskam 2 het alatt erzett ra az alomra.

Nem mindegyiknek megy gyorsan, viszont szeretnek alapvetoen asni, ezert elobb-utobb az osszes raszokik :)

okt. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hú, nekünk anyjuk által elhagyott és befogadott cicáink vannak, de az első pisis rongyot belenyomtam az alomba, azután már mindig azt használták.

A macskak nagyon okos és tiszta állatok, szerintem, csak árvának érzi magát a kisded.

okt. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ilyet én még nem is hallottam. Elvileg ha a macskát beleteszed az alomba akkor onnantól tudja h oda kell mennie. Legalábbis nálunk így volt, 4 cicánk van, mindegyik első naptól tudta a dolgát. Még adj neki időt, biztos új neki a hely még. Szerezz meg még egy alomtálcát és tedd egy másik helyre másik fajta alommal. Hátha az alom nem tetszik neki.
okt. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 1112 ***** válasza:
Tartsd a macskát az alom fölé, finoman kotorj bele a mancsával az alomba
okt. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!