Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 7 honapos benti cicamat neha...

7 honapos benti cicamat neha kiengedhetem?

Figyelt kérdés
Eddig nem engedtem ki, de olyan sokat ul az ablakban és nez ki a kertbe. Hatul mufuves novenyes kertunk van, kőkerítes körben, viszont a szomszedban nagy kutyak vannak es felek, hogy atugrik a cica es baja esik. Gondolom ő barhol atugrik, szoval hiaba van kerites eltud menni ahova akar….
okt. 12. 14:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%
Benti cica nem tudja h milyen veszélyek leselkednek rá, én nem engedném ki.
okt. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédom pórázzal megy ki vele az udvarra. Nyílván ezt is szoknia kellett neki de megszokta. Egyetlen macskájuk szerintem életükben az első úgy vigyáznak rá mint a szemük fényére. Másik szomszédba a kutya szét szed mindent nálunk is vannak kutyák erről az oldalról mikor meglépett a hámból nem egyszer lett megkergetve...ha nem sétálnak kint akkor náluk is az ablakból figyel.
okt. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Pórázzal vidd ki
okt. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
21%
Hát szerintem megőrül bennt. Szeret menni párzani, vadászni!
okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
66%
Nagyon nem ajánlom. Mala macskánk egy rossz élmény után (éppen viharban akart első alkalommal kiszökni) annak ellenére kerülte a bejárati ajtót, hogy előtte utcamacska volt.
okt. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%
Ja párzani az egymillió gazdátlan kóbor macska országában. Remek ötlet. Idióta
okt. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
16%

Lássuk ha téged bezárnának mert idióta vagy, a szobadba 20 évig, örülnél?

Pedig lehet jobban járnál! Es más is!

okt. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%
#17 Ha bezárnál egy lakásba, ahol egy személyes szolga (gazdi) rendszeresen étkeztet, finomságokat ad, ellátja minden szükségletem, és még egy edzőterem is lenne (=gazdi játszik a cicával) és mindenféle szórakoztató készülék is (=cicajtékok), valamint semmi felelősségem és feladatom nem lenne, csak boldogan élni, én istenbiza örömtáncot járnék.
okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
39%

A szabadba engedett macskák borzalmas természeti károkat okoznak. Az édes cicamicád halomra pusztít mindent, ami mozog, felcsinálja az összes nőstényt (vagy őt csinálják fel), és városi környezetben előszeretettel piszkít a játszóterek homokozójába. Nem is beszélve róla, hogy ha kimászkálnak az országútra, az nemcsak nekik fáj, de simán fejreáll rajtuk a kocsi is. Majd ugye elmész a benne ülők temetésére?


Miközben mindenki tombol és őrjöng, hogy így a kutyások meg úgy a kutyások, lassan elektromos szögesdrótot emelnének a kutyafuttatók köré, de az édi-cuki cicuskák, az máááás! Azok hadd kóboroljanak kint.

okt. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
35%

#19 Én is pont ezt mondtam nem is olyan régen, engem lepontoztak és letorkoltak, hogy ez teljesen más, mert a kutya nagyobb sérülést tud okozni az embernek, mint a macska, így a kutya sokkal veszélyesebb.

Pedig a macska is tud kárt okozni. Az emberek többsége nem tanul ökológiát, de amúgy mi is használjuk a természet szolgáltatásait, ha felborítjuk az egyensúlyt azzal magunknak is ártunk. Csak mivel nem triviális az, hogy csökken a madarak száma, nő a rovaroké, amik pusztítják a termést, meg jönnek be a házba, aztán panaszkodunk, hogy "fúj egyre több a bogár", ezért Micike szabad állat, neki az utcán a helye. És ez csak egy triviális példa volt, nem sok olyan eset van a természetben ahol egy nagy egyedszámú mesterségesen betelepített faj ne okozna problémát, ez legtöbbször a legmagasabb végzettséggel rendelkező kutatóknak sem egyértelmű, hogy minek mi lesz a következménye ha belenyúlunk a természetbe. És akkor jön, hogy "de egy-egy macska nem csinál semmit, én csak egy macskát tartok kint". Igen, te egy macskát, meg Marika néni hármat, Józsi bácsi négyet és így tovább, így gyakorlatilag egymásra mutogatunk, de sok kicsi sokra megy alapon sokan hibásak.

A legnagyobb baj egyébként nem is a fajnak a jelenléte, hiszen régen is volt itt erdei macska, ami ökológiailag ugyanazt a szerepet tölti be. A legnagyobb baj, hogy kivettük a természetből a macskákat, minden második sarkon enni kapnak (nálunk szó szerint), így nincsenek ökológiai egyensúlyban. Mert a normál eset az lenne, hogy sok a zsákmány, megjelenik, elszaporodik a macska. Csökken a zsákmány, a macskák egyedszáma ezt követve csökken. Majd a macskák csökkenése miatt a zsákmány ismét el tud szaporodni, amit szintén követ a macskák egyedszáma és ez így ismétlik. A probléma az, hogy ez kb. az első lépésig működik. Ahol sok a zsákmány, ott elkezd elszaporodni a macska, elkezdi vadászni a zsákmányt, de mivel mindenhol enni kapnak, így a zsákmány csökkenése már nem hat rájuk, még jobban szaporodnak, még jobban vadásszák a zsákmányt, ami így nem tud elszaporodni. Viszont azok az állatok, amikre a zsákmány vadászik, mint például énekesmadaraknál a rovarok - amik egyébként szintén ökológiai egyensúlyban lennének -, el tudnak szaporodni, aztán mennek a terményre, házakba, csípik az embereket. Aztán fújjuk a rovarirtókat repülőből, autóból, az emberek, mint magánszemély permeteznek, ezzel meg még jobban terheljük a környezetet, az egyébként számunkra hasznos rovarokat is pusztítjuk (khm, növénybeporzó méhek). Ismétlem, ez csak triviális összefüggés.

Ezen kívül ugye egy kiugró macskától nem csak felborul a kocsi, hanem vannak jó lelkű emberek, akik nem akarják rezzenéstelenül kivasalni a macskát, elég ösztönből elrántani a kormányt, nekicsúszik az út szélén a fának, oszlopnak, vagy belecsúszik az árokba (láttam már így kocsit fejre állni). Ez pedig közvetlen hatás az emberekre.

Akkor nézzétek végig a kérdéseket, hány ember van, akinél a macska az udvaron belefetreng a termésbe, odapiszkít a homokozóba, teraszra, vagy a háziállatokra vadászik. Persze erre az a válasz, hogy pusztítsuk a macskákat, rakjunk ki mérget, álljunk lesben locsolni, vagy szerezzünk kutyát (ami egyébként szintén nem bioriasztó, hanem egy életre szóló felelősség, valószínűleg nem véletlenül nem vállalt a kérdező kutyát, ráadásul tapasztalatom alapján egyes macskák szeretik cukkolni a kutyákat).


Az az igazság, hogy az hogy hol boldog a macska megszokástól is függ. Például az elzárt mélyszegénységben élő afrikai falvakban is boldogok az emberek, pedig sóvároghatnának Iphone, meg palota után, de nem teszik. Miért? Nincs internet, ritkán látnak utazót, mindenki egységesen sárkunyhókban él, ezért nem tudják, hogy milyen máshogy élni, abban boldogok, amiben vannak. A fogyasztói társadalomban van az, hogy bombáznak a reklámokkal (az emberi psziché gyengeségeit kihasználva), nézed az interneten hogyan élnek a gazdagok, stb. és gazdag akarsz lenni, meg meg akarod venni a legújabb termékeket. Ha a macska világ életében bent élt, vajon tudja hogy milyen a kinti élet?

okt. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!