Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 7 honapos benti cicamat neha...

7 honapos benti cicamat neha kiengedhetem?

Figyelt kérdés
Eddig nem engedtem ki, de olyan sokat ul az ablakban és nez ki a kertbe. Hatul mufuves novenyes kertunk van, kőkerítes körben, viszont a szomszedban nagy kutyak vannak es felek, hogy atugrik a cica es baja esik. Gondolom ő barhol atugrik, szoval hiaba van kerites eltud menni ahova akar….
okt. 12. 14:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

A macska nem hülye, észreveszi a kutyákat.

Nálunk körben minden irányban a szomszédoknak van kutyájuk, és 25 év alatt még soha egyetlen macskánkat se kapták el.

A legnagyobb probléma valószínűleg az lesz majd, hogy a műfűbe nem tudja majd a macsek olyan jól elkaparni az aknát. :)

Meg ha kiengeded, onnantól mindig szökni akar majd, a macskáknak van egy bizonyos mozgás- és szórakozásigényük, aminek kielégítésére bent nincs esélyük.

okt. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
16%

Én is ilyen idős korban engedtem ki a macskát először. Eleinte félt kint, csak leült a teraszon. Utána a lépcső alján, utána picit beljebb, még egy picit beljebb és így tovább.

Eleinte én is nagyon féltettem, de a macskának szerintem van annyi esze, hogy nem megy oda ahol nagy kutyák vannak, és kiugrik a kocsi elől. Tekintve, hogy sosem volt kint, még óvatosabb lesz, és eleinte szerintem csak körültekint, szaglászik kicsit, ismerkedik a lehetőségekkel.

Ha később is ki akarod engedni, és kinti-benti macska lenne, akkor készülj fel azért hogy elkószál, de először szerintem nem merészkedik messzire.

okt. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem zavar, hogy esetleg elüti egy autó vagy szétszedik a kutyák, persze.


Az meg nettó bromság, hogy "van annyi esze". Ha átmegy bármiért, mert a macskák kíváncsiak, akkor igen, vszeg VOLT egy macskád.

okt. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%

Gyerekkoromban a macskánk simán átment a szomszédba 2 nagy kutyához, annak ellenére is, hogy megkergették őt. Azért nem annyira kutyakerülőek a macskák.

A kocsi elé, meg nem szándékosan ugrik ki, hanem ijedtségből. Mivel ő amellett, hogy ragadozó zsákmányállat is, így ösztönösen fél a nagy, gyorsan felé közeledő dolgoktól, azt hiszi hogy őt akarja levadászni, hiszen azt már nem tudja, hogy egy nagy ragadozó-e az az autó. Hirtelen ijedtében menekül amerre lát, természetesen nem szembe az autóval, de még így is előfordul, hogy keresztezi az útját. Ugye ez a jelenség ugyanaz, mint amikor az úszni nem tudó ember ahelyett, hogy a víz alatt sekélyebb részre úszna, kapálózik, fuldoklik. Hirtelen jön egy ijesztő helyzet, bepánikol és nem tudja mit csináljon. A macska ugyanakkora eséllyel fut az ellenkező irányba is, csak az kevésbé marad meg az emberben, hogy nem ütötte el, vagy éppen észre sem veszi a macskát ha nem ugrik ki elé.

okt. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs macskabiztos kerítés (több módszer van erre), vagy kennel, vagyis olyan hely, ahonnan nem tud elcsavarogni, akkor bármi történhet vele. Akárhány hónapos vagy éves. Illetve van még két módszer, az egyik az, ha pórázon sétáltatod, a másik pedig a nyakörv + "láthatatlan" kerítés (hogy ez mennyire humánus, arról vitatkozhatnánk, de jobb, mintha kimegy és elütik, megmérgezik, elkapja egy kutya).
okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Justinianus ***** válasza:
10%
Kérdés inkább az, hogy ki az az ostoba, aki bezárva tartja a macskát egy lakásba...
okt. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%
Kedves Justinianus, mondjuk az, akinél a macska nem fogyóeszköz.
okt. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
#6 Jelen, én egy ilyen ostoba lány vagyok, akinek jobb elfoglaltsága is van, minthogy a matricává amortizálódott macskáját kapargassa fel az úttestről, kutya fogai közül piszkálja ki, vagy mérgezés gyanújával rohanjon az állatorvoshoz. Jó hülye vagyok, mi?
okt. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Benti cicát kiengedni? Egyszerűbb, ha mindjárt agyonlövöd... Fogalma sincs, mi vár rá odakint. Nem ismeri az autókat, nem tudja, milyen egy kutya, nem tudja, hová futhat a veszély elől, hogy kell fára mászni, vagy éppen a fáról lemászni. Azt sem tudja, hogy a kinti macskáknak szigorúan őrzött területük van, és ha ilyenre téved, számíthat egy alapos megtépésre. Nem tudja, hogy a szemétből nem szabad enni, nem tudja, hogy a finom illatú falat a rókáknak kitett, mérgezett csalétek. A legtöbb benti cica, ha kiengedik, záros határidőn belül eltűnik. Általában ezeket látod az országutak szélén kivasalva. És az még a jobbik eset, ha rögtön elpusztul, mert van, amelyik napokig vergődik összetört csontokkal az árokban. Na, ki akarod még engedni?
okt. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

Csináld meg a kerítést, hogy ne juthasson ki, elég jó ötletek vannak erre neten, ha rákeresel hogy cat safe fence. Vannak akik görgőket raknak a kerítés tetejére, vannak akik kb 45 fokos szögben befelé hajló rácsot szerelnek fel. A lényeg, hogy ne juthasson ki. Sajnos napont hal meg rengeteg kijárós macska kutyák és autók miatt, és elég sok a beteg ember aki légpuskával vadássza őket vagy mérgezett kaját rak ki nekik, de akár véletlenül is megehet egy mérgezett egeret a környéken. Amíg nincs rendben a kerítés, addig semmiképpen ne engedd ki, utána nyugodtan. Ha nem érzed úgy hogy meg tudnád csinálni, vannak cégek akik ezzel foglalkoznak, de nyilván így drágább.


Pár elrettentő sztori a kedves 6osnak, hogy miért tartják a szeretett háziállataikat távol a veszélyektől egyesek:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

okt. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!