Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha valaki panelben lakik és...

Ha valaki panelben lakik és elhalálozik a macskája, hova lehet eltemetni?

Figyelt kérdés
Nem halt meg a macskám, csak érdeklődök, mert már idős és szeretnék felkészülni, hogy ne akkor kelljen utána járni.

tegnap 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Mi lakásban lakunk, de egy közeli családtag kertjében el tudtuk temetni. Az állatorvos kérdezte amúgy, hogy meg tudjuk oldani. Ha nem, akkor segítenek benne, de persze azért fizetni kell. Az árakat nem tudom, de ha rákeresel, biztos találsz róla infót, hogy nagyságrendileg mire számíthatsz.
tegnap 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk régebben a kutyánk állatkórházban hunyt el, 1 napig volt benn infúzión, de már nem tudtak segíteni rajta. De nem kellett hazaszállítatni, mert meg tudták oldani valahogy a holtest csúnya szóval írva, eltüntetését, és ha jól emlékszem nem számoltak fel külön pénzt. Pedig egy jó nagy németjuhászról volt szó.
tegnap 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi kivittük az erdőbe, és kb. 200 méterre a járt úttól, az erdő sűrűjében eltemettük.

Ez amúgy elméletben nem legális, de amúgy is elég sok állat elpusztul az erdőben... azokat még el sem temetik. Mi kb 1 méter mély gödröt ástunk neki, és a testére leveles ágakat tettünk, majd visszatemettük.

tegnap 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosnál ott lehet hagyni pár bankjegy társaságában.
tegnap 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem még nem következett be de egy ismerősöm beteg kiskutyával járt így.

Az állatorvoson keresztül intézte valahogy a hamvasztását.

Kellett fizetni érte azért ez 5 éve volt 40 körül kölyökkutyára kb. De lehet nem jól emlékszem az árra.

Egyébként nekem is eszembe jutott hogy elég morbid tárolni majd besétálni a szeretett kedvenc testével egy rendelőbe, de valahogy meg kell oldani.

A szüleim a kilencvenes években a papagájainkat a kukába dobták, ez mély nyomot hagyott bennem már akkor is, meg nem is hiszem hogy szabályos.

tegnap 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a törpehörcsögünket is egy domboldalba temettük.
tegnap 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az állatorvos és vagy a gyepmester bizonyos szolgáltatási összegért elviszi és elégeti. Hivatalosan.


Vagy vannak krematóriumok, amiknél el lehet hanvasztani, gondolom jó drágán(bár nem tudom, itthon van-e(de láttam hamvakból emlékdíszt, szóval elvileg itt is van).


Persze aki sajnálja kifizetni azt a pénzt az állatorvosmak, az elviheti a parkba/erdőbe és eláshatja, persze, ha észreveszik jól megbűntetik, mert a tetem veszélyes hulladéknak számít. A kertben elásható, ott nem büntetnek érte, de ott is kezelni kellene a talajt a fertőzés ellen. De ki csinál olyant?

Ha volt chipje, vagy kiskönyve akkor az elásás után az állatorvosnál kell jelenteni, hogy töröljék a nyilvántartásból, chipnél a petvetdatából.

tegnap 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lakóteleptől alig pár száz méterre egy sűrű akácos kiserdőben/ligetben már találtam egyszer hasonló mini sírt. Mécsessel, fejfával, "sírlappal" mindennel. Valaki nagyon szerethette. Azt nem tudom kutya vagy cica volt-e, a nevét már nem igazán tudtam elolvasni, kopott volt a fejfa. De láttam a nyomokat hogy jártak ott mások is nem is olyan rég. Ja és volt egy apró kis falapokból ácsolt egyszemélyes minipad is :)
tegnap 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak kisállataim voltak,hörcsög,papagáj,amikor elpusztultak kivittem őket egy dunaparti erdőbe és ott temettem el őket.
tegnap 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!