Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Büdös a macskám szája, mitől...

Büdös a macskám szája, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Van egy mentet cirmosom (1 éves) imádom és az utcához képest nagyon jó dolga van de cserébe nagyon jó természetű szóval én vagyok hálás ezért.


Viszont... olyan ocsrotány dög szaga van a szájának hogy lefordulok a székről ha feljön hozzám és dumál a képembe....



ALDI-s közepesen drága száraz tápot kap azért mert ezt eszi meg: Coshida Selection Gabonamentes macskaeledel


Nedvesből meg a a félix és a prevital alutasakosokat adom neki reggel 1 et meg este 1 et váltásba.


A szőre szép és jó illatú állatorvos is megdicsérte de a szájszagra azt ki tudta zárni hogy fogával lenne baj mivel 1 éves és szépek is...


olyan büdös hogy álmában a legyek rászálnak.


[link]



szept. 25. 12:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Attól hogy egy éves, lehetnek rosszak a fogai. Az enyémnek már fél évesen ki kellett szedni pár fogát fogfelszívódási betegség miatt, amit amúgy a harmadik dokija vett észre. Az első kettő balfasz volt.

Foghúzás után már semmi szájszaga nem volt.


Az is lehet, hogy csak fogköves, gyulladt az ínye, vagy ahogy írják mások is emésztőrendszeri gondok..

Nem hiszem, hogy a kaja lenne az oka, vannak macskák akik ilyen "minőséget" se kapnak és vígan elvannak.

Válts dokit és nézesd meg.

szept. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

VÁLASZOLÓK!


NE írjátok már a fogkövet! Ott írja a kérdező, hogy az ORVOS zárta ki a fogproblémát!!!


Ne kommenteljetek, ha nem megy a szövegértő olvasás!

szept. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Lehet fogprobléma, ha az állatorvos nem nézte neg rendesen. Sajnos én is láttam már olyan dokit, aki még csak rá se nézett az állatra, úgy zárt ki bizonyos problémát, mert "ahhoz még fiatal"... Az volt a baja.

Egyébként mikor az én macskám szája hirtelen nagyon büdös lett, alaposan megnéztük mi a szájüregét és egy baromi nagy, gyulladt, gennyes seb volt benne. Nem láttuk semmi jelét előtte, ugyanígy evett, mint máskor, csak a szag tűnt fel. Kapott két szurit és pár nap alatt meggyógyult. De valóban lehet gyomorprobléma is a táp miatt.

Szerintem vidd el azt a macskát egy rendes dokihoz, aki alaposan átvizsgálja.

szept. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!