Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a fél éves...

Miért csinálja ezt a fél éves cicánk?

Figyelt kérdés

Kiskorában került ide és azóta is csinálja ,ha talál egy plédet ami bolyhos akkor elkezdi dagasztani meg cumizza a szálakat akár órákig.

Ez alapján korán lehetett elválasztva? Vagy miért csinálja ezt?

Csak érdekel,nyilván nem probléma,de nem tudom hova tenni,hogy felnőtt cica hogyhogy csinálja ezt még.


ma 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Lehetséges. A pár hónaposan talált cicáim is ezt csinálják, sokszor még rajtam is dagasztanak, pedig az egyik 6 éves elmúlt :) a cicák között felnőtt és kb fél évesen befogadott sosem csinált ilyet, dagasztani szokta az ágynemű, ha hízeleg, de nem úgy, mint a többiek.
ma 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen, általában a túl korai elválasztás az oka.
ma 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Kölyökkorból megmaradt reflexek.

Talán kinövi, de az is lehet, hogy így marad.

Nálunk a 4 éves kandúr is dagasztja a takarót, ha hosszasabb alvásra készül.

ma 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De cumiznak is?

Az a legfuribb 🤣 elég nagy cica ,nagyon kis vicces ahogy ezt csinálja.

Köszönöm a válaszokat egyébként, akkor ez nem ritka jelenség ezek szerint

ma 11:05
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Mi cicák nem lett korán elválasztva, aztán mégis....közben meg a nyála is ömlik ilyenkor. Imádjuk.
ma 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
A mi volt macskánk kóbornak született, mármint az anyja gazdája meghalt és utána a szomszédok csak enni adtak neki, az utcán élt, majd megfialt. Kb. fél éves volt a cica, amikor hozzánk került vagyis biztos nem választották el hamarabb az anyjától, mint az anyja magától mégis dagasztott. Az egyetlen problémám vele az volt, hogy amikor mellettem aludt, akkor nyomkodta belém a karmait, ami kellemetlen volt, de amúgy nem volt vele semmi problémám. Sajnos a cica már nincs velünk, de egész életében csinálta.
ma 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A dagasztás teljesen normális, nem is értem, miért azt emelik ki a válaszadók, azt minden macska csinálja. Az ujjbegyei közül ilyenkor illatanyagot juttat a dagasztot tárgyra (gazdira :D), jelezve, hogy az az övé.


A cuclizás már kevésbé hétköznapi, annak bizony lehet az oka a korai elválasztás.

ma 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De érdekes! Én a dagasztásra azt hittem,hogy szintén valami önmegnyugtató alvás előtti folyamat,ahol imitálja amikor cicizett az anyukájával.

A szájával mikor odadörgölőzik az is valami hasonló folyamat ugye? Ott is illatanyagot juttat a gazdira ha jól tudom.


Egyébként tényleg nagyon aranyos ,csak nem tudtuk hova tenni ezt a cuci dolgot. Meg nem értettük, hogy miért foltokban nyálas a kanapén a pléd 🤣

ma 18:57
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyébként sajnos nem tudom,hogy korán választották-e el,de nagyon kiegyensúlyozott és egészséges cica hatalmas étvággyal. 😁
ma 19:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!