Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi okozhatta a cicám halálát?

Mi okozhatta a cicám halálát?

Figyelt kérdés

Egyiknapról a másikra elment az étvágya nem evett másik napra még inkább csak feküdt és csak aludt majd este meghalt viszont habzott a szája halálakor és nyitva volt a szeme..

Mérgezésre tippelünk szeretném tudni, hogy pontosan milyen méreg okozhatta ha esetleg valaki tapasztalt ilyet most volt 3 hónap körül rettentően hiányzik eleve gyengébb volt mindig jobban figyeltem rá mint a testvérére és még is, nem szeretném ha a másik is így végezné kérlek segítsetek az udvarból ki se ment egy helyen mozogtak az anyukájuk hozott neha nekik egeret:(

(félek, hogy azvolt a mumus..)

elötte nap tüsszögött is nemtudom elképzelni mi okozta a fejemben egyszeruen nemtudom eltemetni annyira frusztrál és fáj..



tegnap 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. A kinti macskákat sajnos megmérgezhetik, direkt is, meg közvetve is (pl. rágcsálóírtó)

2. Foghat fertőzött rágcsálót is, beteg patkány is megsebesítheti, más macskától is elkaphat bármit stb.

3. 2 napig nem bírtad volna orvoshoz vinni a szemmel láthatóan haldokló cicádat???

tegnap 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel nincs saját keresetem ezért nem a szüleim meg nem hajlandóak pénzt ki adni a macskákra a zsebpénzemből etettem őket a legjobb tudásom szerint. Írtam alapítványoknak, hogy segítsenek de nem tették..
tegnap 23:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Megint 1. vagyok, azt kifelejtettem, hogy a mérgezés nem szokott 2 napig elhúzódni, ráadásul tüsszögött is előtte... én így nem feltétlenül méregre gyanakodnék, persze nem is kizárt.

Ebből viszont az következik, hogy sajnos lehet, hogy a többiek is elkapják/ták, csak rajtuk még nem jött ki tünet :( Remélhetőleg nekik erősebb az immunrendszerük...

Viszont szerintem ha látod, hogy valami rágcsálót/madarat vagy egyéb elejtett jószágot visz az anya, akkor inkább vedd el tőlük és dobd ki! Persze nem lehetsz mindig mellettük, de hátha pont megakadályozol ezzel egy betegséget/mérgezést...

Ja, és a szüleidet most inkább nem minősítem, de javaslom, hogy ha szülinapra, karácsonyra valaki pénzt ad, akkor azt tedd el ilyen esetekre, mert kinti tartás esetén 99% az esély, hogy orvos nélkül végignézed még pár cicád haláltusáját (az ivartalanítás intézményét is ajánlom figyelmedbe, mert anélkül az anyamacska is bele fog pusztulni a folyamatos ellésbe...)

tegnap 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Jajj, sajnálom a halálát!

Részvétem, én nem tudom, mitől lehetett, de nem akartam hozzászólás nélkül kilépni.

<3

ma 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!