Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nevelhetetlen macskával mit...

Nevelhetetlen macskával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
3 hónapos a cica. Igazábol nincs sok szabaly neki annyi van kikotve hogy étkezőszék, asztalra ne menjen föl, illetve konyhapult. Ehhez képest rendszeres felmászik próbáltam szépen szólni, büntetni, rákiabálni, de semmi, semelyik opció nem vált be. Tudja hogy rosszat csinál max elszalad. Már hagyni is hagytam neki hátha a tiltott dolog annyira nem vonzza és leszokik róla, de hát az sem vált be. Emellett folyamatosan támad harap játék hevében. Hiába nem figyelsz rá vagy állítod le szinte megállíthatatlan. És iszonyatosan kapar, harap ,mindenki tiszta seb már a családban. Van neki rakat játéka. Vettünk neki cicabútort tehát mászni, kaparni is tud. Játszunk foglalkozunk vele, de semmi egyszerűen nevelhetetlen és elszomorít hogy nincs sok elvárásunk felé de még ezt a minimálisat se képes befogadni. Ivartalanítani amint lehet szeretném már csak azért is hátha kicsit nyugodtabb lesz és nem hinne azt magáról hogy egy tigris. Bárkinek bármi ötlet?

szept. 17. 17:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi se szerettük, amikor a konyhapulton mászkált a tiszta tányérok között. Maszkoló szalagot kell letenni felfordítva a konyhapult szélére, ahogy felugrik le is fog jönni. Pár alkalom és leszokik róla.
szept. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
24%

Ivartalanítsd minél előbb. :) Nem kell fél éves koráig várni vele.

Kilót néznek a dokik, azt hiszem 2 vagy 2,5 kg.

Nálunk ugyan nem harap/karmol,de a konyhapultra ugrálásról mi tapsolással szoktattuk le. Attól megijedt, leugrott. Eljátszotta 5x, azóta semmi.

Vízzel lespriccelést szokták még javasolni,illetve alufóliát tenni azokra a helyekre amikre nem akarjátok,hogy felmenjen. Elvileg azt nem szeretik

szept. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne szabad hagyni, hogy a kezetek legyen a játék. A labdák, műegér, húzogatható szalagos bigyók stb. sokkal jobbak játék céljára. Normál esetben az anyja és a tesói tanítják meg arra, hogy nem szabad túlzottan bevadulni, most nektek kell. Próbáljatok a kezetek helyett más "levadászható" dolgokat bevezetni, és ha veletek durvul, sebet ejt, azonnal hagyjátok abba a játékot.

A helyekről letiltás sikerében én valahogy nem hiszek, azt meg lehet vele értetni, hogy akkor ne tartózkodjon ott, amikor te látod. Igazából túl van misztifikálva, ha étkezés előtt letörlöd az asztalt, leültök, nyugodtam megkajáltok, összeszeditek a tányérokat, a fennmaradó időben nem is annyira lényeges, ott van-e. Amikor esztek, akkor ne menjen oda.

szept. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!