Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nevelhetetlen macskával mit...

Nevelhetetlen macskával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
3 hónapos a cica. Igazábol nincs sok szabaly neki annyi van kikotve hogy étkezőszék, asztalra ne menjen föl, illetve konyhapult. Ehhez képest rendszeres felmászik próbáltam szépen szólni, büntetni, rákiabálni, de semmi, semelyik opció nem vált be. Tudja hogy rosszat csinál max elszalad. Már hagyni is hagytam neki hátha a tiltott dolog annyira nem vonzza és leszokik róla, de hát az sem vált be. Emellett folyamatosan támad harap játék hevében. Hiába nem figyelsz rá vagy állítod le szinte megállíthatatlan. És iszonyatosan kapar, harap ,mindenki tiszta seb már a családban. Van neki rakat játéka. Vettünk neki cicabútort tehát mászni, kaparni is tud. Játszunk foglalkozunk vele, de semmi egyszerűen nevelhetetlen és elszomorít hogy nincs sok elvárásunk felé de még ezt a minimálisat se képes befogadni. Ivartalanítani amint lehet szeretném már csak azért is hátha kicsit nyugodtabb lesz és nem hinne azt magáról hogy egy tigris. Bárkinek bármi ötlet?

szept. 17. 17:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

fél éves korától lehet ivartalanítani, de egyébként ilyen beállítottságú.

nekem is volt ilyen macskám, éjjel nappal rossz volt, játék közben is szétevett minket. :D

bár lenne mégegyszer ilyen kis tigrisem, mert elhunyt szegénykém.

szept. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
egyébként meg semmit nem lehet csinálni, kinövi majd ahogy felnő (kb 1 év múlva már fele ennyi gond sem lesz, mint most)
szept. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Még kicsi, később lecsillapodik. Ne bántsd szegényt.
szept. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom és részvétem.. de nem a legjobb mikor alig hogy begyógyul az egyik seb jön másik 10 karcolás.
szept. 17. 18:01
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

Benti macskák sajnos a legtöbb esetben ilyenek. Nincs elég inger ezért van túl sok energiája.

Ha szereztek neki játszótársat akkor jobban lefáradhat és titeket kevésbé tép, kell egy spriccelő és azzal lespriccelitek ha tilosban jár (bármilyen neveletlen a macska ebből ért ha nem szereti a vizet).

szept. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én utcáról befogadott cicám is ilyen kis vadóc volt. Fiatal volt még nagyon, a jó hír az hogy ez idővel tényleg mintha javulna, csillapodna. Szerintem őt korábban vagy egyáltalán nem nevelték, vagy rosszul nevelték, de gyakorlatilag sokszor erőből támadta és karmolta a játék hevében is a kezemet, holott tudom hogy szeret és nem akarna bántani, de mégis. Én erről le tudtam szoktatni szép lassan, türelemjáték volt de megérte. Minden ilyen elfajult játék után ahol vért ontott (lol), hangosan megdorgáltam, és azonnal felfüggesztettem a közös játékot. Értette hogy mi történik, egyre finomabban harapdált, és egyre ritkábban karmolt meg. De igazából neki a harapdálás lehet az egyik szeretetnyelve, bármilyen furán is hangzik ez most. Annyi hogy mostanra nagyon finoman harapdál csak, és abszolút nem karmol, behúzott karmokkal pofozgat csak manccsal ha olyan a helyzet. Egyébként nagyon sokat foglalkozok vele, sok közös játék és közös idő, szóval nevelhetőek azért, csak nehéz műfaj ez macskáknál, kell bele az idő és szándék nagyon is. Meg persze a következetesség.

A másik dolog, ez a mindent megrágás, na itt ugyanez a helyzet. Itt azt kell tudnod, hogy a cicák nem annyira képesek értelmezni a büntetés koncepcióját. Emlékeim szerint 3 másodperc az az időkeret, amin túl már nincs értelme semmi leszídásnak, mert nem fogja érteni, és nem tudja miért kapta. Egyébként egyetértek a többiekkel, nem szabad bántani a cicát. Erélyesnek kell lenni ha rosszat csinál, megdorgálni is akár, vagy ignorálni egy időre. De alapból a jutalmazásban és nevelésben jobban hiszek, nekem ez nagyon jól működik. Aztán lehet csak szerencsém van vele mert a vadsága és kíváncsisága mellett nagyon intelligens is, szóval tényleg megtanult mindent, és nagyon jól összecsiszolódtunk végül.

Illetve kitartás tényleg, idővel jobb lesz. Az enyém egy éves kora körül került hozzám, mostanra olyan másfél éves és már jóval higgadtabb és önállóbb, mint még a kezdetekben volt. De azt azért el kell mondanom, az első hónapok néha eléggé embert próbálóak voltak idegileg. Bár végül megérte, nagyon is.

szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha ilyen vad természet, akkor nem a kezeddel kellene vele játszani. Nem biztos, hogy leszokik róla, a 10 éves macskám is szétkapja a kezedet a játék hevében, én nem játszom vele kézzel, a párom igen, ő élvezi a kínt vagy nem tudom. :D

A macska meg nem tudja, hogy rosszat csinált, ő nem fogja fel, hogy nem szabad az asztalra menni, csak azért szalad el, mert megijeszted. Ha tudná, nem menne vissza 485-adjára is. Ha nem passzoltok össze, keress neki új gazdát, ti pedig szerezzetek kutyát, azt lehet nevelni.

szept. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Karomtalanítás, Szlovákiában legális.
szept. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A karomtalanitas iszonyu barbarizmus, mert az ujjait is megcsonkitjak vele egyutt. Amugy sincs sok ertelme, ha harap is a cica. Harom honaposan a fogait is ki akarnad huzatni?!
szept. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
8-as vagyok, kihúzatni nem kell, csak lereszelni szokták.
szept. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!