Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Átlagos az, hogy egy anyamacsk...

Átlagos az, hogy egy anyamacska más felnőtt macskákat is szoptat az újszülött kiscicái mellett?

Figyelt kérdés

Már nem Magyarországon élek, hanem olyan helyen, ahol a macskák főleg az utcán élnek, kevés ember tart otthon macskát kedvtelésből, nem is őshonos az országban, hanem köztudottan be lettek telepítve egykor a macskák azért, hogy egeret és patkányokat fogjanak, sőt, kígyót (vszeg inkább sikló...) és skorpiót is, és az új lakásom körül rengeteg macska él boldogan, egyesek etetik is őket, szaporodnak, és nem rég kiscicák születtek a lépcsőházamban a lépcső alatt, vki rakott oda egy dobozt is az anyamacskának és meg szoktam látogatni őket, amikor hazaérek, és feltűnt, hogy a cuki kiscicák mellett nagy, egészen felnőttnek tűnő macskákat is a közelbe enged magához az anyamacska, ami már meglepett, az meg főleg, hogy láttam többször is, hogy ezek a ráadásul elég más színű felnőtteknek tűnő macskák is a kiscicákkal együtt szopiznak az anyamacskából, sőt, akár helyettük is, ami nekem nagyon fura, sőt, bizarr látvány, azon kívül, hogy logikátlan is.


Mondjuk ma azt is láttam, hogy az anyamacska ki-kijár a lépcsőház alól sétálni, tán kaja után nézni, de egyáltalán levegőzni is, ahol elheveredik, és jönnek ugyanazok a felnőtteknek tűnő macskák, akiket nem csak eltűr, de egyiküket alaposan körbe is nyalta, miután saját magát is cicamosdással, szóval arra gondoltam, hogy tán "előző házasságából" való gyerekei, akik netán felnőtt koruk ellenére is szívesen szopiznak újra?


Totál bizarr látvány mind a kiscicák mellett, mind nélkülük is felnőtt méretű macskákat anyatejet szopni látni, mondhatni felfoghatatlan látvány számomra, ezért kérdezem, hogy ez vmi köztudott jelenség vagy ugyanolyan aberráció, mint felnőtt embernek anyatejet innia anyából egyenesen?


Tulajdonképpen körülöttem vmennyire vagy félig vadonélő macskák között élek, és szerintem Magyarországon nem sok embernek lehet hasonló tapasztalata, de hátha mégis vagy tud valaki valamit erről, netán gondolata van vkinek, írjatok!



szept. 5. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Igen valószínű, hogy az előző alom "felnőtt" kölykei azok.



Nekem is nagy volt már a kandúr,szinte akkora,mint a kis anyamacska. Mégis szopott még. Előfordul.

szept. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk nagyim macskájának születtek kölykei, erre amikor átvittük az én felnőtt macskámat, azt is szoptatta random xd nem tudom miért, az állatorvos kontrollon azt mondta hogy sokszor van ilyen és normális, arra figyeljünk hogy a kölyköket ne túrja ki. Nem tudom mennyi lehetőséged van ilyesmire de ha megteheted, akkor legalább egy pár hétig fogd be vagy nem tudom, próbáld meg elkülöníteni hogy ne vegye el a kicsiktől a tejet. Nagyjából ennyi. Idegen macskát is szoptathat, tök fura de ez van xd
szept. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%

Amit megfigyeltél, valóban szokatlan, de nem teljesen példa nélküli viselkedés a macskáknál, különösen a félig vadon élő populációkban. Az, hogy felnőtt macskák is szopiznak, inkább kivételes jelenség, de előfordulhat bizonyos helyzetekben, különösen, ha a csoport tagjai között szoros családi kötelék van.


Az anyamacska felnőtt utódai (esetleg az előző almokból) néha visszatérhetnek és szopizhatnak, bár ez ritka és általában nem a táplálkozási szükségleteik kielégítésére történik, hanem inkább megnyugtatásként vagy a kötődés jeleként. Az ilyen viselkedés inkább egyfajta visszafordulás a kölyökkori szokásokhoz. A vadabb környezetekben a macskák közösségei különösen összetartóak lehetnek, és az anyai ösztönökre támaszkodhatnak, még akkor is, ha már felnőttek. Az anyamacska gyakran eltűrheti ezt, különösen, ha a felnőtt macskák rokonai, ami az általad leírt esetben valószínűnek tűnik.


Ez a viselkedés nem szokványos a teljesen háziasított macskáknál, és Magyarországon, ahol a macskák többsége háziállatként él, kevésbé jellemző. Viszont a félig vadon élő, nagyobb macskapopulációknál, mint amilyet te is megfigyelsz, előfordulhatnak az ilyen közösségi és családi viselkedésformák.


Ez tehát nem "aberráció", hanem egy ritkább, de természetes viselkedési forma, amit az anyamacska elfogadhat a szoros családi kötelékek miatt.

szept. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Ezeknél alap. Darab-darab. Amikor 2 testvérmacska egyszerre ellik, fullba összekeveredik a két alom.
szept. 6. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

A nagycicák az előző alom kölykei lehetnek, akiket már korábban elválasztott. Most a picik miatt újra aktívak az anyai ösztönei, így nem hajtja el őket sem, ezért viselkednek újra kiscicaként. Ez a kóbor macskalét és a gyakori vemhesülés átka.

A picik szempontjából veszélyes ez igazán, mert simán lehet, hogy amiatt, hogy a nagyokkal foglalkozik, őket teljesen a sorsukra hagyja - vagy ha épp nem, akkor sem jut nekik megfelelő táplálék, mert a nagyok eleszik előlük.

Normális esetben a megoldás az elkülönítés lenne, hogy csak a picikkel legyen együtt az első néhány hétben, de mivel írod, hogy ott csak nőnek, mint a gomba, gondolom nemigen foglalkozik velük senki, hogy az új alom mennyire éli túl.


Mindenesetre nincs benne semmi kóros, csak az ösztönök ereje, anyacica az ösztönei mellett nem hajtja el a kamaszcicáit sem, azok pedig kihasználják az ingyenkonyhát, amíg csak lehet, mert így az ő esélyeik nőnek az új alommal szemben. :)

szept. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul :)

Az erős anyai ösztön miatt. Lehet azok a nagyok a korábbi alomból vannak, de mivel etetve vannak, így nem érzi szükségét elhajtani őket, mert nincs energia szűkében.

szept. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%
Húzz innen a ChatGPt-vel, 00:56! Nem látod, hogy úgyis lepontozunk! Ha nem tudsz, ne válaszolj!
szept. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!