Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan jött az a trend, hogy...

Honnan jött az a trend, hogy a macskának tejet adunk?

Figyelt kérdés
Egyrészt ártalmas neki, másrészt a vadon élő macskák is vizet ittak mindig is, nem tejet...

aug. 20. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Falusi gyerek vagyok, régen a tej egy meglehetősen olcsó dolog volt, olyan szegények itala (a sajt és a túró volt drága). Szóval nem sajnálták a macskától, mert amúgy szereti, mint mi a mekis kaját.
aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
93%

Általános dolog volt már a régi paraszti világban is, de szerintem mióta az emberek társa, azóta ez természetes.

Látták az emberek, hogy szívesen fogyasztja, ezért adták / adják neki. Főleg, ha ott volt a tehén is hozzá.

Neten is írják, hogy a macskák egy része bizonyos határig meg tudja emészteni a tejcukrot, a régi macskák talán még annál is jobban tolerálták.


Kérdés:

Honnan jött az a trend, hogy a macskának tejet nem adunk?

aug. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Az én macskám pl nem iszik vizet.
aug. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az összes macskám f.sott a tejtől.
aug. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre annyit tudok még írni, hogy neki is a változatosságot jelenti, a víz is unalmas a számára. Gazdiként én csak laktózmenteset adok neki és azért is fontos, hogy ezáltal is többet igyon, főleg ilyen melegben.
aug. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi macskánk nem is iszik semmit. Nedves eledelt eszik és ennyi.
aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken, falun, az egész világon egerésznek tartották a portán a macskákat, amelyeknek bejárásuk volt az istállóba, és fejéskor nyilván csurrant-cseppent nekik is. Ha ott volt a rocska tej, és nem figyeltek rá, a cica ment és belelefetyelt - és az akkori kor embere nem töprengett azon, hogy ha szereti, rendszeresen beledézsmál, akkor nem jó neki. Még mondókák is vannak, bár tejtermékről: Cirmos cica, haj, hová lett a vaj?

Az, hogy a macskának adnak egy tálka tejet, régebbi, mint az a tudás, miszerint nem emészti megfelelően - a rendszeresen tejet fogyasztó háztáji macskákra nem is biztos, hogy ez igaz volt, mert aktívak maradhattak a tej emésztéséért felelős enzimjeik (ld. pozitív visszacsatolás elve).

aug. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én három macskám mindennap iszik fél-fél deci 2,8-as sima bolti tejet, semmi bajuk, csak többet pisilnek, azért is adom.

Ismerősömnél egyik cica szintén szépen meginná, semmi baja tőle, de a másik fosik tőle, ezért mindkettőnek külön veszik a laktózmenteset, azzal nincs gondja egyiknek sem.

aug. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!