Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Trend Nemzetközi Részvény...

OTP Trend Nemzetközi Részvény Alap mennyire jó befektetés?

Figyelt kérdés

OTP Trend Nemzetközi Részvény Alap: ezt ismeritek?

Nyílt végű, nagyon régóta megy és azt olvastam: elég szép a hozam, vannak publikálva éves jelentések is, olvastam 16% feletti hozamokat is.

Egy befektetési, hozam szerinti rangsorban elvileg a második legjobb volt.

A "közepes kockázat" nem tudom miképpen értelmezhető, valamint az eladás sem tudom mennyire lehet veszteséges ha pl. 2 éven belül úgy döntök: eladom.

Régen már jártam úgy befektetés esetén - azt hiszem eTF volt - hogy azt mondták: "Ó, persze bármikor el lehet adni", aztán kiderült: kiajánlják tőzsdére és lejárati időn belül csak akkor juthatok hozzá ha "valaki megveszi"

Ezen kívül a számlavezetési költségek is tudnak borsosak lenni.



aug. 1. 15:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Semennyire.


Ilyen termékeket olyanokkal vernek át, akik nem tudnak utána számolni legalább óvatos becslésekkel hogy kb mennyi lehet a várható reálnyereségevagy éppen reálveszteség. Mert aki utána tud számolni, az bottal nem piszkál meg egy ilyet.

aug. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Megbízható, gazdasággal foglalkozó oldalon miért a második a rangsorban, ha szerinted annyira rossz?
aug. 1. 17:02
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

"Megbízható, gazdasággal foglalkozó oldalon miért a második a rangsorban"


Mert az OTP vaskos pénzeket fizet érte nekik hogy ott legyen. Azért.

aug. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Bővebb magyarázattal nem tudsz szolgálni, vagy esetleg olyannal, hogy "ez nem jó, de milyen hasonló van ami most megéri"?
aug. 1. 17:42
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Első ökölszabály hogy ne fektess be olyan termékbe, amit nem értesz.



Vegyél állampapírt az kezdésnek bőven jó lesz neked.


Ha emellett nagyon késztetést érzel egy fokkal komolyabb tőzsdei termékek iránt, akkor kezdj el az internetről tanulni a témában, hogy holmi "Megbízható, gazdasággal foglalkozó oldal"-ak fizetett pr cikkei ne tudjanak ennyire könnyen csőbe húzni.

aug. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

4: Oké, akkor nézzük meg ezt a fost, itt van az adatlapja:

[link]

Összetétele: változó, aktívan menedzselt, fejlett piacok cégeit tartalmazza. Akkor a viszonyítási alapunk a fejlett piacokat lefedő MSCI World index, amelynek a legnépszerűbb ETF-je az IWDA:

[link]


Az OTP-s 2011 december 23-tól van datálva, árfolyama 10263 HUF volt, a legutolsó július 31-i 40496. Teljes hozam +294%, évesíteni most nem fogom.

Ugyanezen két végpontban az IWDA 20.59 euró 307-es árfolyam mellett (6321 HUF) és 95.26 euró 394-es árfolyam mellett (37532) ami forintban +493% hozam ugyanezidő alatt.

Tehát az OTPs ETF mélyen alulteljesítette az indexet, jóval magasabb rizikó mellett, amit feltehetőleg leginkább a "menedzselési költségek" vittek el, tehát az a sáp, amit azokról a szerencsétlenekről húznak le, akikre rá lehet tukmálni egy ilyen terméket. Te ne légy köztük!

aug. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

+1 előzőnek.


Eddig én válaszolgattam a kérdezőnek, de nekem nem volt türelmem is affinitásom ezeknek utána számolgatni.


Egyébként a fenti OTP-s alapnak 1,62%-os évi költséghányadosa van (Total Expense Ratio továbbá TER)


A befektetési univerzumot a fejlett piacok, azon belül is elsősorban az amerikai és európai részvények és állampapírok alkotják.


amerikai piac - Vanguard S&P 500 UCITS ETF (USD) Accumulating - TER: 0.07%

európai piac - iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR (Acc) - TER: 0.12%

állampapírok (gondolom ez magyar állampapír, mert ugye kötelezve vannak az intézetek hogy a pénz egy részét doa fektessék) - TER: 0% ha okosan csinálod.


Szóval TER: 0.19% vs 1,62% / év


Ez a nem mindegy apukám.


Arról már ne is beszéljünk hogy ha esetleg az OTP-nél vezeted az értékpapírszámlád, még ezen felül jönnek rá a borsos OTP-s díjak.

aug. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egy kis plus szemléltetés, ha 5.000.000Ft értékű állományod van


1,62% TER - 81.000Ft éves költség


0.19% TER - 9500Ft éves költség

aug. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Van olyan oldal, ahol ténylegesen, elfogulatlanul vannak sorbaállítva olyan nyílt végű termékek, amelyekbe megérheti befektetni?

aug. 3. 07:46
 10/16 anonim ***** válasza:

Az EU-ban jegyzett ETF-ek méret szerint rendezett listájával kezdeném:

[link]

aug. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!