Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 3 hónapos kiscicánk...

Van egy 3 hónapos kiscicánk és adnátok pár tanácsot?

Figyelt kérdés

Szóval,ugye,van egy 3 hónapos kiscicánk és tervezzük ivartalanítani. Közben olvastam olyanról is,hogy sterilizálás. A kettő pontosan miben különbözik egymástól?

Meg a cicánk viselkedése meg fog változni a műtét után? Nem lesz annyira mozgékony? Mi az udvarra is kiengedjük. A műtét után lábadozás után is lenne kedve kimenni? Nagyon megköszönnék pár tanácsot,esetleg tapasztalatot,amikkel tudnátok szolgálni. Amúgy a cica,lány.


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



aug. 18. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Sterilizálás ugyanaz mint az ivartalanítás. Műtét után főleg mivel lány a varratszedésig illik bennt tartani. Személy szerint én csak a benti tartás híve vagyok, mert sok a veszély a kinti életben. Az udvarról is el fog menni és utána jön a sírás-rívás hogy eltűnt. Viselkedését nem lehet megjósolni. Valószínüleg nyugodtabb lesz, főleg mivel a hormonok nem dolgoznak benne. Nekem az ivartalanítás után pár nappal tűnt el a cicám pont varratszedés előtt. Sosem került elő. Akkor megfogadtam hogy csak benti cicám lesz ezentúl.
aug. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Én úgy tudom, hogy a sterilizalas és ivartalanítás ugyanaz. (Ha tévedek, majd jön valaki és kijavít.)

Nekem fiú cicám van. Mielőtt ivartalaníttattam nagyon pörgött meg folyton megkörnyékezte a szomszéd (ivartalaníttatt) lánycicát, aki fújt rá. Meg osszepisilte a dolgokat.

Ivartalanítás után nyugodtabb lett, olyan semleges hangulatú. Kimenni most is szeret (mindig kijárós volt).

Volt lánycicám is, akit ivartalanítottan kaptam. Ő kis nyugodt volt és békésen szeretett kinn üldögélni időnként, de sokat volt benn. Szerintem a lánycicák jobban ragaszkodnak az otthon melegéhez.

És egyszer volt ivaros lanycicam. Ő ősztől -tavaszig tüzelt. Na az nehéz volt, látni ahogy szegény szenved. Ő nem volt kijárós, szóval nem tudom milyen lett volna. (El is engedtük, hagy éljen szabadon.)

aug. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
68%

A mi cicánk ivartalanított (bár fiú), és mindent ugyan úgy csinál, mint előtte, csak nem megy el messzire, maximum 2 háznyira, kevésbé agresszív és szerintem bújósabb is lett. ugyanúgy szeret játszani, vadászni, benti-kinti cica egyébként, mindenhol szeret lenni.


Szerintem mindenképp érdemes ivartalanítani, viszont utána (fiúnak is kellett, szóval gondolom lánynál is, mivel az bonyolultabb procedúra) 1 napig nem mehet ki, szóval arra figyeljetek, de az orvos biztosan el fogja mondani.

aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Ha jól tévedek (de javítsatok ki ha nem) sterilizálás során csak elkötik a petevezetéket, ivartalanítás során pedig kiveszik a méhet. Régebben olvastam róla ugyan, de inkább a második verziót ajánlották.


A viselkedést nem lehet megjósolni, ismerek olyan cicát akin nem változtatott és olyat is, aki kinti-benti volt de ivartalanítás után már nem ment ki. Az én lány cicám kicsit nyugodtabb lett tőle, a két fiún nem láttam változást.


Egy napig minimum bent kell tartani majd és figyelni kell, nehogy felmásszon valahova, mert az altatás miatt még zizi lesz, nehogy leessen. Nálam a lány cica bebújt az asztal mögé és ki se jött, csak evett egy pár falatot, az egyik kisfiú csak az ölemben volt hajlandó elnyugodni, a másikat meg be kellett zárnom a hordozóba mert minden áron mászni akart.

Műtét előtt is legyen bent mert nem ehet szilárdat (nehogy levadásszon valamit) de ezt biztos a doki is elmondja.


Nem tudom mikor tervezitek az ivartalanítást, de ha hidegebb lesz az idő ne engedjétek ki utána egy darabig, ugye le kell borotválni a pociján a szőrt, nehogy megfázzon.


Ha műtét után majd nem eszik az teljesen oké, az altatás miatt is hányingere lehet és nyilván fáj azért egy műtét. Laktóz mentes tejet majd megpróbálhattok adni neki, az enyémek aznap este nem ettek de azt elfogadták.

aug. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Közben utánanéztem és a sterilizálás és az ivartalanítás nem ugyanaz. Úgy röviden,a sterilizálás abban egyezik az ivartalanítással,hogy már nem szaporodhat az állat,különbözik tőle ,hogy nem fog elhízni a beavatkozás után és a viselkedése sem fog megváltozni.

aug. 18. 23:58
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Állatok esetében szinonímaként használják a két kifejezést, de valójában tényleg nem azonos.

AZ ivartalanítást javasolnám, a következő okokból:

- ivarérét követően mindenképpen változik a cica viselkedése, ami kedvezőtlen is lehet

- az ivarérést közvetlenül megelőzően ivartalanított cicák viszont ugyanolyanok maradnak: játékosak, gazdiközpontúak. 5 ivartalanított cica gazdája vagyok.

- a nem ivartalanított, csak sterilizált lányoknál az ivarzás idején jelentkező üvöltő vágyakozás és a gyakrabban előforduló emlődaganatok a hátrány. A kandúroknál pedig a mindent összehugyozó területjelölés, és agresszió más kandurokkal, esetenként kölyök cicákkal szemben (később a heréket és a prosztatát érintő daganatos megbetegedések jelentkezhetnek)

- elhízás: kissé jobb a tápanyagfelhasználásuk, ezért kevesebbet kell nekik adni (= amennyivel kevesebbet esznek, annyival vehetsz jobb minőségű tápot). Ha 2 cica van, továbbra is lemozgatják egymást, egyébiránt neked kell gondoskodnod a napi "sportról", ahol felhasználhatják a bevitt energia egy részét.

aug. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező4 igen, a sterilizálás és az ivartalanitás két különböző dolog. A nőstény cicának van 2 petefészke + 2 vezeték és van egy méhe, amiben fejlődnek a picik. Sterilizálásnál elkötik, kiiktatják a petefészkeket. Ez addig ok, hogy nem lesznak gyerekek. DE! Ki kell venni a méhét is, ez az ivartalanitás!Fontos, mert ha nem, egész életében bent marad egy szerv, ami sajnos begyulladhat, daganata lehet,és gyakori, emlőrák is képződhet. Ha mindent kivesznek, többé soha nem betegszik meg az ivarszerveivel. Gondolva arra is, hogy többbaj, több állatorvosi költség. 15 évig voltam usa-ban cicaápoló és evvel foglalkoztunk.Ivartalanitott cicák gyönyörű nagy, egészséges macsekok lettek.
aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó vagyok: a cicákat 1 kg suly elérése után ivartalanitják, kb. 3 hónaposan. Fontos, hogy egészséges legyen, mert az altatáshoz fontos, hogy a szivecskéje jól birja. Azért jobb ebben a korban ivartalanitani, mert nem jó megvárni az ivarérést, az avval járó rossz szokásokat, és igy kisebb a mütét kockázata is.
aug. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ivartalanítás során nem szokás kivenni a méhet, csak a petefészkeket távolítják el. De természetesen iveszik a méhet, ha pl. már vemhes az ivartalanítás idején a cica.
aug. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Nem tisztességes, nagyon önző dolog szobanövényt csinálni a macskából ivartalanítás révén.


Keress valamilyen más fogamzásgátlási megoldást:


[link]


Bár a nőstény macskák személyisége nem valtozik meg annyira, mint a herélt kandúroké (leírni is rossz), általában lustábbak és hízékonyabbak a nőstények is az ivartalanitas után. Kerülendő!

aug. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!