Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassak össze egy...

Hogyan szoktassak össze egy fiatalabb meg egy idősebb macskát?

Figyelt kérdés

Szóval,itt van nálunk a szomszéd cica,vagyis most már úgy tűnik nálunk marad,aki idősebb,szerintem 3-4 éves vagy több,és most nemrég idekerült hozzánk még egy cica,aki 3 hónapos. Amint a kicsi meglátta a nagyot egyből felhúzta magát. Tudjátok,a szőrét az égnek meresztette,és a farkát nagyon borzossá tette.

Nos,az volna a kérdésem,hogy tehetek-e én valamit annak érdekében,hogy összeszokjanak?

Ha a kiscica nem szokja meg a nagy macskákat(többen is jönnek át néha a szomszédból) akkor sajnos oda kell adnunk valakinek,és már kezdjük megszokni.

A segítségeteket szeretném kérni. Bármi javaslat? Vagy tanács? Tipp?

Minden választ megköszönök!Előre is



aug. 9. 08:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nekem nem egyértelmű! Ebből is az látszik,hogy az emberek mennyire ki tudják forgatni mások szavait. Egyből a rosszra gondolnak. Persze,elnézést kérek a pontatlan fogalmazásért. Nem gondoltam ,hogy ez lesz. Sajnálom,és mindenkitől elnézést kérek
aug. 9. 11:13
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én macskám 3 hét alatt szokta meg a kicsit. 1-2 pofon az első héten utánna mérges irígy tekintet a második hétben majd távolságtartás és összeszaglászás a 3. héten a negyedik héten meg mar egymás száját nyalják és együtt alszanak
aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Tartsátok őket külön szobában (ha kintiek akkor nehezebb, de mi anno falun megoldottuk valahogy), hogy először szokják egymás szagát, aztán kis időre felügyelet mellett össze lehet őket engedni, fokozatosan egyre többször. Ha csak a kicsi problémázik és van a nagyobbnak egy puha rongya vagy plédje amit szeret akkor odarakhatnátok a kicsinek, esetleg kaphatná amellett a hamit, hogy pozitív dologhoz kösse a szagot. Van akinek a Feliway is segített. Macskafüggő, hogy mennyi időbe fog telni, lehet, hogy teljesen sose barátkoznak meg egymással, de nálunk pl az első találkozásnál úgy összehaverkodott a két kicsi a naggyal, hogy azóta alig lehet őket külön látni.


Egyébként nem értem a felháborodást az "oda kell adnunk valakinek" mondat körül. Máskor pont az a bevett szokás, hogy egyből oda kell írni válasznak, hogy "Keress neki felelősségteljes gazdát!!" akármi is a probléma. Meg is lepődtem, hogy itt egy ilyen se volt. Ha van egy háziállatod de nem a tervezett ütemben haladnak a dolgok és mégse tudod neki biztosítani azt amire szüksége van akkor nem az a legérettebb döntés, hogy valaki olyanra bízod aki igen?

aug. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok,a vita generálása lényegtelen

A lényeg hogy összeszokjanak és boldogok legyenek együtt.

aug. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Amúgy azóta sok dolog történt. Úgy látom összebarátkoztak egymással. Aminek nagyon nagyon örülök! Köszönöm mindenkinek a válaszát!

aug. 18. 20:21
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!