Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam meg a sajat...

Rékaaa8 kérdése:

Hogyan szoktassam meg a sajat macskamat mentett kiscicakkal?

Figyelt kérdés
1 oraval ezelott, lattam az erkelyrol, hogy egy anya cica a kolykeivel szalad at az uttesten. Egybol rohantam oda, fel vettem a kiscicakat, es haza hoztam. 2 lany 1 fiu). Rettenetesen buntudatom van amiatt, hogy el szakitottam az anyukajuktol... Nekem sem lenne jo erzes, de ez volt a legjobb megoldast, hiszen meghaltak volna az autok miatt. Alapbol van egy nosteny cicam, ot szeretnem most a kicsikhez szoktatni, "anyakent" hogy meg is csak legyen aki tenyleg ott van nekik, most mikor be engedtem a kicsikhez, fujta oket, a farka pedig vastag volt. Hogyan tudnam hozza szoktatni a kicsikhez? Vagy valahogy "el mondani neki" hogy most pot anyukanak kell lennie? Nagyon varom a hozzaszolasokat!🙏🏽

aug. 6. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Pótanyjuk csak akkor lehetne, ha ő is épp ellett volna és működnének az anyai ösztönök - de akkor sem biztos, hogy "örökbe fogadná" őket, szerintem ez az egész koncepció így ahogy megfogalmaztad, gyermeteg elképzelés. Mennyire kicsik a kicsik egyébként? Ha megerősödtek, akkor én fokozatosan, felügyelet mellett próbálnám összeengedni őket, de anya-gyermek kapcsolat ebből nem lesz.
aug. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
10 hetesen lehet kb! Meg nagyon kis felenkek szegenykeim...
aug. 6. 23:08
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Nagyon szép, amit tettél a kiscicákkal! Az új kiscicák és a már meglévő macskád közötti összeismerkedés általában időt és türelmet igényel. Íme néhány lépés, ami segíthet a zökkenőmentes átállásban:


1. Hozzáférés Korlátozása

Először is, kezdetben tartsd a kiscicákat külön helyiségben, ahol a már meglévő macskád nem fér hozzá. Ez segít elkerülni a közvetlen konfrontációt és csökkenti a stresszszintet mindkét fél számára.


2. Ismerkedés Szagokkal

Cserélgess ruhákat vagy takarókat a macskád és a kiscicák között, hogy hozzászokjanak egymás szagához. Ez egyfajta „szagcsere” segíthet az ismerkedésben.


3. Fokozatos Bemutatás

Miután a macskád és a kiscicák egy-két napig külön voltak, kezd el fokozatosan bemutatni őket egymásnak. Engedd meg a macskádnak, hogy csak néhány percet töltsön a kiscicák közelében, majd hagyd visszamenni a saját terébe. Ismételd meg ezt többször, fokozatosan növelve az időtartamot.


4. Pozitív Associációk

Jutalmazd a macskádat finom falatokkal és dicsérettel, amikor nyugodtan viselkedik a kiscicák közelében. Ez segít abban, hogy a macskád pozitív kapcsolatot építsen ki a kiscicákkal.


5. Figyeld a Jeleket

Figyeld a macskád testbeszédét. Ha a macska agresszív vagy stresszes, add meg neki a szükséges időt, és ne kényszerítsd rá az érintkezést. Ha szükséges, hagyj időt a szoktatásra, és csak akkor haladj tovább, ha a macskád is nyugodtnak tűnik.


6. Kiscicák Gondozása

Közben gondoskodj a kiscicák megfelelő táplálásáról és egészségügyi ellátásáról. Ha szükséges, látogass el egy állatorvoshoz, hogy biztosítsd, hogy egészségesek és megfelelően fejlődnek.


7. Biztonságos Terület

A kiscicáknak mindig legyen biztonságos helyük, ahol elbújhatnak, ha szükségük van rá. Ez segít abban, hogy ne érezzék magukat fenyegetve.


Az alkalmazkodás folyamata eltarthat egy ideig, és minden macska másképp reagál. Légy türelmes, és próbálj minél több pozitív élményt biztosítani mindkét fél számára. Ha a macskád és a kiscicák között kialakul egyfajta kötelék, idővel a dolgok sokkal könnyebbé válnak.

aug. 7. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as valaszolo. A kiscicak egy kulon, 3 szobas, futessel rendelkezo hazban vannak. Azert hoztam haza oket, mivel el utotte volna az auto az osszeset. Megmentettem az eletekuket. Tisztaban vagyok vele, hogy ez most nagyon nagy feleleosseg, es hasonlok, de meg oldom mindenfelekeppen.
aug. 7. 06:36
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Gratulálok. Haza vittél ki tudja milyen macska aidses, leukózisos macskákat és odadobnád a sajátodhoz őket.

Ez ám a macska mentés! Fertőződjön csak meg a tied is. Kettő helyett három dögöljön meg.

aug. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A cicak allatorvoshoz lesznek vitetve. Meg egyszer el mondom. Meghaltak volna. Nem egyszer mentettem mar macskat, vagy mas allatot.
aug. 7. 09:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as, Chatgpt.
aug. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ez gyerekrablás volt. 🤕
aug. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azota a kiscicak jol vannak, a hazban vannak velunk. 🙂
aug. 20. 07:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!