Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy eret ért karmolásból...

Egy eret ért karmolásból lehet komolyabb baj?

Figyelt kérdés
Sajnos pont úgy sikerült a karmolás, hogy úgy tűnik, az eret is érte a kezemen. Kissé meg van duzzadva az ér, de nincs bőrpír. Ha kívül nyomkodom a területet nem fáj, viszont "belül" igen. Mintha az ér fájna. Ha megfeszítem a kezem, akkor is fáj. Érdemes orvosnak megmutatni? Nem szeretném ezzel feleslegesen terhelni az egészségügyet.

júl. 14. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Egy haverom mamája úgy halt meg, hogy megkarmolta egy macska. Nem ment orvoshoz időben. Csak amikor már rosszul volt, és mások erősen nyaggatták. Nagyon kedves vagy hogy így gondolsz az egészségügyre, de talán nem ebben a szituban kellene.
júl. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem jellemző.
júl. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 retektorta ***** válasza:
36%
Egy ismerősöm olyan fertőzést kapott macskától (harapott vagy karmolt, erre nem emlékszem) hogy két hónapig kezelték antibiotikummal, és úgy fel volt dagadva a keze, hogy nem tudott dolgozni. Szerintem mutasd mg orvosnak.
júl. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A vénás injekció előtt nem kell fertőtleníteni a területet. Vajon miért?
júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon szánalmasak vagytok ti macskamajmolók, hogy lepontozzátok a számotokra nem tetsző válaszokat, miszerint a macska igenis tud veszélyes lenni!

A benti macska is a saját ürülékében, vizeletében mászkál minden egyes nap, így akaratán kívül is tele lesznek káros baktériumokkal a karmai!

Nyilván, egy kisebb karomolástól nem kell megijedni, de fertőtleníteni kell azonnal!

Figyeld a sebet! Nyugodtan elmehetsz vele orvoshoz!

A nagymamámat egy nagyon szelíd,

kezes tyúk karmolta meg véletlen a karján elég csúnyán, mikor fel akart repülni a karjára! Az orvos vette észre, mikor a mama ment gyógyszert feliratni és mondta neki a doki, hogy azért nem árt erre egy injekció!

júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom mit pontoztok le ti szerencsétlenek... az említett srác mamája tényleg meghalt, igaz mellé még cukorbeteg is volt, meg egyéb betegsége is. De ez volt a kiváltója. Hogy megkarmolta, elfertőződött és nem ment orvoshoz.
júl. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én sem értem,hogy miért pontozták le azokat a válaszokat amiben leírták,hogy milyen komoly problémát tud okozni egy macska karmolás/harapás…

Nekem is van macskám,kizárólag benti,imádom is, de tényleg rengeteg baci van a szájukba és ugyanúgy valóban a pisis/kakás alomban járkálnak….

A lepontozás meg mégszebb ha olyanok teszik, akik tartanak is macskát. Nem ártana tájékozódni előtte…

júl. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy komoly problémákat tud okozni, de ez a topik nem arról szól, HANEM egy eret ért sértésről. Az meg nem hajlamos fertőződni. Be lehet menni tetanuszért akár a sürgősségire is, de nagyjából felesleges.
júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A szepszis (vérmérgezés) a görög szépszisz (rothadás, felbomlás, üszkösödés) és széptikosz (rothadást okozó) szavakból alakult ki, melyek a szépó (rothad, bomlik) igéből erednek. Szepsisben a test valamely helyén elhelyezkedő baktériumos gócból a véráramba jutó baktériumok árasztják el a szervezetet. Jellemzi a szervezet egészére terjedő gyulladásos állapot, megnevezése, szisztémás gyulladásos válasz szindróma (SIRS).


Nem az eret ért karmolásból van baj, hanem ha góc van a szervezetben.

júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha már régen kaptál utoljára, a tetanusz oltást érdemes lenne felfrissítened! Tessék elmenni orvoshoz!
júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!