Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának halat adni?!

Macskának halat adni?!

Figyelt kérdés

A nagymamám lecseszett, hogy miért nem adom a macskámnak oda a halat mert így "olyan mintha el venném tőle a legjobb falatokat"


No már most én megmondtam neki, hogy félek hogy baja lesz tőle mert szálkás hal (hekk) és nem akarom, hogy keresztbe álljon neki mert számomra fontosabb a macska mint hogy ilyeneket bekockáztassak erre míg nem figyeltem még is oda adta neki s meg is lett az eredménye mert a macskám úgy nyávogott egyet, hogy azt hittem ott hal meg menten a kezeim közt.


Hála égnek nem lett semmi baja, de nagyon megijedtem.


S a szüleim is azt mondták nem lesz baja meg túl reagálom stb.

És csodálkoznak, hogy egy ilyen után minek nem kaphat.


Tényleg én reagálom túl?


(Hozzá tenném ha túl reagálom, hanem gondoskodtam róla, hogy ne tudják neki oda adni még akkor se ha nem figyelek épp. Van rendes kajája inkább kapjon azt minthogy még egy ilyen kísérletet bekockáztassak)


júl. 8. 22:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Juj annyi lemaradt, hogy ez pár napja történt s megbeszéltem velük is azóta, hogy ilyeneket ne adjanak neki s nem igazán értettek velem egyet, de mivel nekem is meg nekik is fontos a cica így megértették az én állás pontomat is s megigérték, hogy ilyen többet nem lesz. (Nem tudom, mennyire fontos információ ez, de gondoltam inkább leírom)
júl. 8. 23:00
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem reagálod túl, szálkás halat nem szabad adni, mert megfulladhat tőle. Ez alap. Ha meggyőződtél róla, hogy minden szálkát kiszedtél (szétmorzsolod a halhúst) vagy nem szálkás a hal, akkor nyugodtan lehet neki adni. Kockáztatni viszont semmiképp sem érdemes.
júl. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Huh... Akkor ezek szerint jól tettem, most nagyon megnyugodtam.


Nagyon köszönöm a választ!😊

(És természetesen ment a zöld)

júl. 8. 23:24
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
A hekk nem túl szálkás fajta de amúgy ez egy ragadozó állat, a természetben is eszik halat ha hozzájut
júl. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
teljesen túlreagálod, van 3 macskánk és horgászatból hazahozott "szemét hallal" (naphal, törpeharcsa) szoktuk kínálni őket, imádják pedig tüskések
júl. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
5, attól, hogy imádják, még megfulladhatnak a szálkától. A kettőnek semmi köze egymáshoz.
júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miénk folyamatosan kap halat, sosem volt semmi baja. Szereti nagyon.
júl. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!