Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaszőr hullás ellen mit...

Macskaszőr hullás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám az lenne, hogy a 4 éves cicámnak nagyon hullik a szőre. Brit rövidszőrű macska, és kiskorától kezdve rettentően stresszes. Főként ezt tudom be az extrém szőrhullása okának, de természetesen más is állhat a háttérben. Viszont ezen kívül semmilyen egyéb egészségügyi baja sincs.

Alutasakos kaját nem eszik, csak royal canin tápot, ami elvileg a szőrhullást csökkentené, de abszolút nem használ. Mást is próbálunk neki adni, de ezen kívül mást nem nagyon szokott megenni.

Tudtok esetleg valamit tanácsolni, hogy mit lehetne adni neki, hogy kevésbé hulljon a szőre?



júl. 7. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha látszik rajta a szőrhiány, akkor állatorvos.

Ha "csak" hullik, akkor van vedlést gyorsító paszta.

júl. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Lehet buta kérdés, de találkoztál már más ilyen fajta macskával a tiéden kívül mostanában?


Mert az egyik ismerősömnek szintén Britt rövidszőrű macskája van és kb 5-ször jobban hullik neki a szőre mint az én házimacskámnak.

Szóval lehet, hogy normális az a mennyiség csak túlgondolod.


Viszont az első válaszoló jól írta, ha látszik a szőrhiány akkor állatorvos.

júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A brit cicáknak tényleg kegyetlenül hullik a szőrük.

Csatlakozva az előttem szólókhoz, ez csak akkor probléma ha látszik is a szőrhiány. Egyébként el kell fogadni, és együttélni a helyzettel,hogy ők bizony keményen hullajtják.

júl. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem látszik rajta szerencsére. Eddig abszolút nem zavart, hogy mindenhol szőr van, és most se zavarna, csak elég nagy a valószínűsége, hogy allergiás vagyok rá… Ezért próbálok most minden praktikát felkutatni, hogy valahogy csökkentsem a szőr mennyiségét a házban.
júl. 7. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ohh..sajnálom az allergiát.:/

Ragdollom van, tudom miről beszélsz..Brutálisan hullik neki is a szőre, de ugye ezeknél a fajtáknál ez a “normális”.

Szóval neki szerintem teljesen mindegy mit adsz, ami segíthet, az a nagyon gyakori fésülés, illetve sokan a légtisztítót ajánlják. Nagyobb beruházás,de hasznos.:)

júl. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Az én cicámnak is nagyon hullik a szőre. Kb. másfél hónapja bementem az állatosboltba és ott ajánlottak egy gyógyszert, ami csökkenti a szőrhullást. A gyógyszert naponta egyszer kell adni neki, 2 hónapig, és utána is folytathatja. A gyógyszer neve Biogenic Pet Vitality Cat.

Nekünk valamennyire mérsékelte a szőrhullást, de az is közrejátszott szerintem, hogy kozmetikában is volt a cicánk.

júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!