Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valakinek fehér kiscicája...

Valakinek fehér kiscicája örökbefogadásba?....

Figyelt kérdés

Csak mert sok ismerősöm mondta hogy van mikor keresni kezdtem háziállatot, erre folt van benne.

Menhelyes oldalakat is bekövettem, majd felhívtam, hogy mennék a cicáért, erre közölték, hogy oké mehetek... De a cica leukózisos halálos beteg....

KB lehetetlen szerezni fehér macskát?



júl. 2. 16:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
22%

A 8-as tipikusan az a gazdi, akinek a macska csak szobamacska lehet. A kijáró macska meg a teljesen kinti (tahát a házban soha sem járó) macska erősebb, egészségesebb és kiegyensúlyúzottabb is. Csak egy-két szobacicát láttam eddig, de az mind magánakvaló dög volt. Nem szokásom általánosítani, nyilván van nagyon jófej benti macska is, de szerintem arányában sokkal kevesebb.

Egyébként a macskát nem feltétlenül üti el az autó, csak akkor, ha forgalmas az út, nem feltétlenül mérgezi MEG a szomszéd, csak akkor, ha egy rohadék. Mármint a szomszéd a rohadék.

Tehát ha a macska kint van az udvaron meg a kertben, az nem azt jelenti, hogy halálra van ítélve, inkább azt éred el vele, hogy akár egymaga is elvan, nem igényel annyi tutujgatást, mint egy szobamacska, aki egy ingerszegény környezetben sokat unatkozik, és ha nincs jó búvóhelye meg elég játéka, akkor depressziós lehet.

júl. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
júl. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem tanácsos a tiszta fehér cica, általában süketek (a fehér genetikai gén hordozza) és eddig a legtöbb fehér cica akivel találkoztam eléggé kettyós volt, de lehet csak én fogtam ki őket :D


Inkább személyiség alapján válasszatok cicát, mert lehet, hogy lesz egy gyönyörű fehér antiszociális, támadós macskátok egy szürke cirmos ölcica helyett.


Egyébként nem tudom mekkora a kislányod, de 10 év alatt én nem ajánlom a cicát. Nyilván vannak kisgyerekek akik tudják hogyan kell bánni a cicákkal de a többség folyamatosan piszkálja, húzogatja a farkát, táncoltatja, etc, aztán ha megkarmolja őket akkor meg megy a hiszti. Én is ilyen voltam csak nem érdekelt mikor megkarmoltak xd

júl. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
10 év alatt nem ajánlod a cicát?! Ezt a baromságot...
júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Azért egy alsó tagozatos (6-7 év+) gyerek már tud bánni állatokkal, ha elmondják neki, felfogja, hogy ne bántsa.
júl. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#13 vagyok, azért mondtam inkább a 10 éves kort, mert anno a 8 éves húgomnak és a 9 éves barátnőjének, a barátnője ikertesójának meg a 7 éves szomszéd gyerekeknek is rengetegszer el kellett magyaráznom, hogy hogyan fogjuk meg a cicát, nem húzogatjuk a farkát, ha felveszed és le akar menni lerakod, etc., de nem igazán érdekelte őket. Pár hónappal az után, hogy hozzánk kerültek az ölembe menekültek előlük a cicák. Kb 10 éves lehetett a húgom mikor rájött, hogy ha azt csinálja amit én akkor őt is kedvelni fogják a cicáink :D


De nyilván gyerek és nevelés függő is, hogy őszinte legyek a szüleink engem nagyon szigorúan, a húgomat nagyon szabadon fogták, a szomszéd gyerekek szülei szerint a macska fogyóeszköz, a húgom barátja meg... hát érdekes egy gyerek volt, az ikertesója szintúgy.


Rajtuk kívül csak akkor láttam kisgyereket cicával amikor gyerektáborban voltam felügyelő 8-10 éves gyerekeknél. Voltak akik aranyosan simogatták és volt akire ötször rászóltam, hogy ne húzogassa a farkát, aztán mikor hatodszorra is meghúzta sarokba állítottam.

júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Előző!

Akkor te csak rossz példát láttál. Személy szerint én inkább az ellenkezőjét láttam.

Amúgy 10 év alatt a kutya ajánlott? Az aztán a kutyán is múlik, mert ha a kutya olyan, hogy csak azért nem bántja a gyereket, mert felnőtt van a közelben, akkor csak óvatosan lehet gyerekkel együtt hagyni. Az én régi kutyám máskor majdnem megharapta az unokahúgomat, amikor nem voltam mellettük. De ez kutyafüggő is, ugyanis a kutya idősebb volt, mint a kislány, és irigységből nem annyira szerette.

A macska teljesen más tészta. Ha a gyerek értelmes, akkor simán megérti, hogy a macska nem játék. Ha meg a macska megkarmolja a gyereket, akkor nem a macskát kell szidni, és akkor a gyerek csak megérti, hogy a macska nem játék.

Különben én macskák között nőttem fel, egyszer bántam durván az egyik macskával, rám is szóltak miatta. Tehát ez gyerekfüggő.

júl. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekünk hófehér hosszúszőrű cicánk van, nem süket, nem beteges, utcáról 😉 nem hittem volna h ilyen ritka.
okt. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!