Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet valami bajom?

Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mai nap futás előtt odajött hozzám egy macska.Kis baratsagosnak tűnt,picit felenk volt,megsimogattam,a viselkedeseben semmi kulonos nem volt.

Azutan eszrevettem,hogy ossze vissza vakarozik,dorgolozik,illetve “bibircsok” szeru dudor volt a nyakan.

Ezutan elmentem futni,hazaertem,lefurodtem.

Azt szeretnem kerdezni,hogy szerintetek(ha a macska beteg volt) elkaphattam tőle valamit?

Kicsit fosok az ilyenektol,szoval egy nyugtato valasz most nagyon jol jonne:))



jún. 29. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kihangsúlyozva a feltételes módot, igen az állatoktól el lehet kapni ezt-azt.

Ez nem jelenti azt, hogy bármit is elkaptál.

A közvetlen betegség szinte kizárt, hisz nem harapott meg, nem karmolt meg, legfeljebb élősködőket szedhettél össze, ha az állat fertőzött volt.

Bolha, atka (és ott is él a feltételes mód)

jún. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A bibírcsók valószínűleg egy nagy kövér kullancs volt ami megszívta magát. Nem mondom hogy nulla, de ennyi kontaktól elég kicsi az esély, hogy bármit is elkapj. A kullancs sem nagyon mászik át a gazdatestről, ha egyszer jó ott neki, miért is tenné? Meg nem egy pár másodperces érintkezés során fog átkerülni, hanem mondjuk ha az öledben alszik. Az is ritka, hogy állatmentők szedjenek össze valamit, pedig ők kb napi szinten dolgoznak ilyen-olyan beteg, elhanyagolt mindenféle állatokkal. Én gyerekkoromban egy kóbormacskát ölelgettem majd műtögettem ki belőle a kullancsokat és nem másztak belém


Szóval nyugi, nem valószínű, hogy bármit is elkaptál, főleg ha utána alaposan lezuhanyoztál. Ha megnyugtat, reggel nézd át magadat, a testhajlataidat, de ne parázd túl.

jún. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,most picit megnyugodtam.
jún. 29. 23:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!