Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok a perzsa macskák...

Mit gondoltok a perzsa macskák kint tartásáról?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelőtt egy nénitől elhoztam egy fajtatiszta perzsa macskát. Nem tudom a korát,de szerintem lehetett már akkoriban 3 év körüli. A néni se tudta. A lánya hozta neki Németországból. Gondolom egy ideig vele élt,de annyira utálta ezt a macskát,hogy inkább tuladott rajta ingyen. Verte is a fejét valószínűleg,mert mikor elhoztam úgy 1évig nem engedte,hogy a fejéhez nyúljunk. Ja igen rajta kívül van még 5 házicicám. Fél évig egyáltalán nem engedtem ki. Utána nyitva maradt az ablak aztán kiugrott. Na mondom nem fog visszajönni. Visszajött. Azóta ő is kinti benti macska. Ivartalanítva lett. Bolha nyakkörve is van. Ezenkívül a szőrét is mindennap ápoljuk. Nem szokott messzire menni. Vagy az utcán van vagy a mellettünk lévő ház udvarán,mert ott nincs kutya.

És ami a meglepő teljesen olyan lett,mint a többi cica. Azt olvastam,hogy ezekben a macskákban nincs meg a vadászösztön. Na kéremszépen volt a szobámba egy egérke(én nem tudtam róla nem is láttam) a macsek àllt az ágyam előtt hát azt hittem bambul ott. Egyszer csak lecsapott és egy mozdulattal az ágy alól kiszedte az egeret na és meg is fojtotta. Ennyi. Nem eszi meg őket,de nagyon szépen levadássza őket. Igazából azért is tettem fel a kérdést,mert sok ember fel van háborodva,hogy a perzsa macska nem ki való vagy ha ilyet akarsz és nem csak benti macska lesz ne is vegyél meg stb. Én azt tapasztaltam,hogy nem feltétlen rossz,ha kint is van néha. Én se leszek ezzel rossz ember meg az se aki csak bent tartja,:) nekem már 4,5éve kint és bent is van. Az egészsége kiváló ugyanúgy mint a vadászösztönei. Remélem ezzel nem indítok el egy komment háborút. Normális,diszkrét véleményekre vagyok kíváncsi.;)


jún. 26. 22:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
46%
Van perzsa macskám, kinti-benti. Igényli, hogy kiengedjemx külön szól. Órákig képes a fa alatt ülni, nézni a madarakat, játszani a kertben. Semmi baj nincs azzal, ha kiengeded. Manapság elmentünk ebbe a csak bent macskatartásba..miközben elfelejtjük, hogy a macska egy ragadozó, és vannak, amelyek igazán igénylik ezt, hogy kint madarakra, egerekre, bokarakra vadásszanak. Szerintem a macska személyisége a mérvadó abban, hogyan kell tartani.
jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%

"a macska egy ragadozó, és vannak, amelyek igazán igénylik ezt, hogy kint madarakra, egerekre, bokarakra vadásszanak. Szerintem a macska személyisége a mérvadó abban, hogyan kell tartani."

Azzal, hogy hagyod, hogy madarakra vadásszon, környezetet károsítasz. A madaraknak van eszmei értéke, egy-egy megölt példány súlyos tíz- és százezrekbe kerülhet. Milyen jogon pusztítod a természetet tudatosan? Milyen jogon hiszed azt, hogy azért, mert te nem vagy képes eleget foglalkozni a macskáddal, jogod van más állatok pusztulását előidézni?

Nem mérvadó sem a macska személyisége, sem az, hogy ragadozó. A macska háziállatként való tartásával meg te azt vállaltad, hogy integrálod őt a saját lakókörnyezetbe, megadod neki a szükséges törődést. Ez nem ilyen fele-fele játék, hogy úgy csinálsz, mintha a macska egy szabad állat lenne, és erre hivatkozol, mikor csak krva lusta vagy foglalkozni az állatoddal, de a "tiéd" a macska, ha jogokat kell érvényesíteni.

Hányok az ilyen emberi söpredékektől.

jún. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

#5:

Mert neked halvány lila gőzöd nincs arról, hogy fog kinézni egy perzsacica szőre már egyetlen napos kint tartás után.

jún. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

#12:

Hallod...a napokban jött szembe Facebook-on egy videó. Valami idióta kivitte a házimacskáját a tengerpartra, és le volt videózva, ahogy a macsek becserkész egy sirályt. Szerencsére nem tudta végül megölni, a madár addig verdesett, míg kiszabadult, de a sok hülye kommentelő meg a macskát kezdte el védeni, hogy szabad állat meg ilyenek, aha, csak azt nem tudták k*rvára felfogni, hogy nem a tengerpart a macska természetes élőhelye. -.-

jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Igazából ezzel "csak" az a gond, hogy majd egyszercsak nem jön vissza. Mert elüti az autó, széttépi a kutya, felnyal egy kis fagyállót vagy rágcsálóknak kirakott mérget, esetleg megeszi a mérgezett rágcsálót. Vagy pár elmebeteg kinyírja, rosszabb esetben meg is kínozza. Ja, és mivel láthatóan fajtatiszta (vagy legalábbis fajtejellegű), sokkal nagyobb az esélye, hogy szimplán ellopja valaki, akinek megtetszik - bár egyértelműen ez a legjobb forgatókönyv. A kijárós macskáknak nagyon kis százaléka öregszik meg. Nem mondom, hogy egy sem, de nem sok.

Nekem egy házimacskám és egy fajtatiszta ragdollom van, egyiket se engedem ki, de a ragdoll fix, hogy 2 nap után már nem jönne vissza, mert valaki lenyúlná. Szép és különleges, azonnal látszik rajta, hogy valami "extra" cica. Most félretéve az érzelmi értékét, ami nyilván fontosabb a pénznél, értelemszerűen nem is azért fizettem ki egy rakás pénzt érte, hogy rövid időn belül meghaljon vagy ellopja valaki.

jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

És te 12-es milyen jogon károsítod a környezetet, hogy eszel? Tudod a csirke, marha, sertés is hasznos állat, a csirke, kacsa rengeteg rovart megeszik. De remélem semmilyen növényt sem eszel meg, se gyümölcsöt, se zöldséget, mert tudod ez is károsítja a környezetet, mert az ilyen állatok elől eszed el a táplálékot :D sőt, remélem vizet sem iszol, mert tudod a vízkészletek rohamosan fogynak, nagy a kiszáradás, ez is károsítja a környezetet, mert ehelyett a növényeket kellene vele öntözni....

És hidd el nagyon sokat foglalkozom vele, de ezt is igényli. Biztos egészségesebb egy panellakásban bezárva, nyáron a 40 fokban tartani, mint falun nagy udvarral, ahol jól érzi magát...

jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem tartanám kint,mert sok önjelölt állatvédő ellopja.


Most volt épp cikk a helyi alapítvány honlapján,ahol próbálták okítani az elvakult magánembereket, hogy a kinti, de jó egészségi állapotban talált macskákat ne lopják el "megmentés címén".

Hát mit mondjak. Sok volt a cikk alatti kommentben az értetlen idióta.

jún. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha kint tartod eltünik aztán aki elvitte eladja. ;). Drágák a perzsa macskák.
tegnap 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!