Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok a perzsa macskák...

Mit gondoltok a perzsa macskák kint tartásáról?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelőtt egy nénitől elhoztam egy fajtatiszta perzsa macskát. Nem tudom a korát,de szerintem lehetett már akkoriban 3 év körüli. A néni se tudta. A lánya hozta neki Németországból. Gondolom egy ideig vele élt,de annyira utálta ezt a macskát,hogy inkább tuladott rajta ingyen. Verte is a fejét valószínűleg,mert mikor elhoztam úgy 1évig nem engedte,hogy a fejéhez nyúljunk. Ja igen rajta kívül van még 5 házicicám. Fél évig egyáltalán nem engedtem ki. Utána nyitva maradt az ablak aztán kiugrott. Na mondom nem fog visszajönni. Visszajött. Azóta ő is kinti benti macska. Ivartalanítva lett. Bolha nyakkörve is van. Ezenkívül a szőrét is mindennap ápoljuk. Nem szokott messzire menni. Vagy az utcán van vagy a mellettünk lévő ház udvarán,mert ott nincs kutya.

És ami a meglepő teljesen olyan lett,mint a többi cica. Azt olvastam,hogy ezekben a macskákban nincs meg a vadászösztön. Na kéremszépen volt a szobámba egy egérke(én nem tudtam róla nem is láttam) a macsek àllt az ágyam előtt hát azt hittem bambul ott. Egyszer csak lecsapott és egy mozdulattal az ágy alól kiszedte az egeret na és meg is fojtotta. Ennyi. Nem eszi meg őket,de nagyon szépen levadássza őket. Igazából azért is tettem fel a kérdést,mert sok ember fel van háborodva,hogy a perzsa macska nem ki való vagy ha ilyet akarsz és nem csak benti macska lesz ne is vegyél meg stb. Én azt tapasztaltam,hogy nem feltétlen rossz,ha kint is van néha. Én se leszek ezzel rossz ember meg az se aki csak bent tartja,:) nekem már 4,5éve kint és bent is van. Az egészsége kiváló ugyanúgy mint a vadászösztönei. Remélem ezzel nem indítok el egy komment háborút. Normális,diszkrét véleményekre vagyok kíváncsi.;)


jún. 26. 22:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Én nem tartanám kint. De mindenkinek a saját döntése. 🤷🏼‍♀️
jún. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Azt gondolom, hogy jól járnék vele. Ingyen lenne perzsa macskám. Tuti hazavinném, és bent tartanám.
jún. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Nem tartunk kint macskát, függetlenül attól, hogy perzsa-e vagy sem, mert a felelős állattartás ott kezdődik, hogy nem hagyom az utcán bóklászni az állataimat.

Nem mellesleg jogszabály is meghatározza, hogy nem engedheted ki a macskát a portádon kívülre.

Egyébként roppant igényes háztartás lehet, ha egér van a házban.

jún. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Szamomra csak akkor fer bele a kinti tartas, ha meg van oldva, hogy a macska ne koboroljon.

Felolem aztan lehet fajtatiszta, keverek, hazi, tokmindegy, csak legyen biztonsagban.


De ez en vagyok. Te meg ugy csinalod ahogy akarod, a te dolgod.

jún. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem pedig nincs gond vele.


Nálunk ugyan házi macska van, de nekünk is kinti benti cica (ezt úgy kell érteni ha jelzi, hogy ki szeretne menni akkor ki engedjük s amikor vissza szeretne jönni azonnal be is engedjük)


Szinte amióta csak nálunk van mindig is szabad volt arra ment amerre szeretett volna. (Biztonságos a környékünk nagyon ritkán jár erre autó s az is lassan közlekedik mert olyan az út hogy nem lehet gyorsan menni és kevesen is laknak errefele. Mindezek mellett ha hideg van vagy épp nagyon meleg akkor természetesen bent tartjuk és rossz időben sem engedjük ki)


Ahonnan hoztuk ott pajta cica volt, de fontos kiemelni, hogy ott is nagyon jól bántak vele. (Onnan tudom, hogy első pillanattól kezdve nagyon barátságos bújós cica és közeli ismerősöktől kaptuk)

tegnapelőtt 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Fajtától függetlenül nem engedném ki a macskám, de a Te dolgod, és döntésed ha te igen:)Felnőtt emberek vagyunk,ezért szép a világ,hogy különbözünk. Én nem engedem ki, és nem csak azért mert az enyém is fajtamacska, hanem mert az autó/kutya/róka/méreg/drótkerítés nem válogat…:/ A nem szokott messzire menni dologról meg csak annyit,hogy volt már ilyen, aztán mégis eltűnt/meghalt a cica..

Ha belekerült volna 300ezer forintodba lehet nem lenne kinti-benti,bár kitudja.

Összességében szerintem nem jó ötlet,de én az vagyok aki ezèrt nem fog ítélkezni, meg osztani az észt neked, mert végtére is nem az én állatom szóval..

tegnapelőtt 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem kinit macska
tegnapelőtt 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Kizárt, hogy kint tartsam!
tegnapelőtt 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
Semmilyen macskát nem szabadna kint tartani!
tegnapelőtt 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A fajtajellegű cicákat nagyobb eséllyel lopják el. A balesetek esélye nagyjából megegyezik a "sima" házicicákéval - esetleg rosszabb, mert a hosszú szőrük beakadhat ide-oda.
tegnapelőtt 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!