Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban tartott macskádat...

Lakásban tartott macskádat mennyi a leghosszabb idő, amire egyedül "mered" hagyni?

Figyelt kérdés

A hosszabb nyaralást megoldjuk, a 2-3 napos elutazások idejére megszervezzük, hogy legyen látogatója. De bizonytalan vagyok, hogy egy ilyen egyik nap délelőtt utazunk el, másnap kora délután már visszaérnénk, ez vajon túl sok e, vagy nem..

Tapasztalataitokról írnátok?



jún. 20. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Én ennyi időre simán egyedül hagytam a cicámat míg volt. Csak legyen előtte elegendő víz és száraztáp.
jún. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem lenne sok. Legutóbb, aki ellátta volna a cicáim átvert és este nem ment, csak másnap délelőtt, így 1 napot egyedül voltak, de kaja víz 2 tálban is volt, 2 tiszta wc, elvoltak.
jún. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Egy estés kiruccanásokra mentünk el, mert nem volt kit a cica mellé tenni, hogy etesse. De ha lett volna, akkor több napra is, simán.
jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
90%
Nekünk a leghosszabb idő, amíg felügyelet nélkül hagytuk, egy hétvége volt. Szombat reggel indultumk, vasárnap este értünk haza. Reggel kapott egy alutasakosat (napi felet-egyet szokott kapni a száraztáp mellé), teleraktuk a száraztápos tálat, és tettünk ki neki vizet. Semmi baj nem történt, jól viselte. Jótanács: ellenőrizd 2x, milyen ajtókat hagysz nyitva… Az előző cicánknál (már sajnos nincs velünk) előfordult egyszer, hogy becsuktuk induláskor a fürdőszobaajtót (ott van az alma). A párnánkra kakált, és a konyhaasztal feletti cserépbe pisilt, amivel felborította, rá az asztalra, aztán valószínűleg még egyszer odavizelt…. Nagyon undi volt, de egy életre megtanultam a leckét.
jún. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Volt egy cicám, 1 hónapra otthon kellett hagyni, sajnos nem tudtam megoldani a magammal vivést. Külföldre mentünk. Szerencsére anyumék a szomszédban laktak, mindennap átmentek hozzá, étel, ital, friss alom volt előtte. Mivel fiatal cica volt nem lehetett az udvarra kiengedni, mert féltettük, illetve előtte költöztünk ki panelból... Tiszta káosz volt. De szerencsére nem lett semmi baj, a lakást sem tette tönkre. Sok boldog évünk volt együtt.
jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Nálam egy hétvége volt. Utaztunk volna és vittük volna magunkkal, de elbújt. Azóta se tudjuk hova, az ágy alatt, a szekrényeket is megnéztük. Idő szűkében voltunk, így végül raktunk ki neki elég vizet és tápot, az almot kitakarítottuk és otthagytuk. Nem volt gond.


Viszont ez ilyen sos volt, hirtelen senkit se találtunk. Ha tudjátok, hogy több napra otthon kell hagyni, akkor legyen aki naponta 1x ránéz, cseréli a vizet, ad neki enni, kiszedi az alombol a produktumot.


Ilyen 1 naptól semmi baja nem lesz. Max azért lesz felháborodva mert késett a reggeli. A macskákban az a jó, hogy mellettük elég rugalmasan lehet élni. Nálam sokszor volt, hogy este elmentem barátokhoz és másnap délben jöttem haza. Eléggé független állatok, nem veszik magukra az ilyesmit

jún. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a vízi macskát? Maximum 1 perc amíg leviszem a szemetet 🤣 ki nyitja a csapot egyszer biztos hogy el fogja aztatni a lakást
jún. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A miénket a kaja nem érdekli, (még soha de soha nem kért enni, ha kapja se mutat nagy érdeklődést.. ha a gazdái nem adják időben és esetleg enne akkor inkább elmegy aludni de ennyi) viszont a társaságunk hiányától nagyon bír szenvedni. Ezért tettem fel a kérdést. Mert eddig az 1-2 napra elmenéskor aki látogatta, is erről számolt be..
jún. 20. 16:06
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem ivókutat, meg kétrészes automata etetőt, azt be lehet programozni, hogy mikor nyíljon.

Száraztápot rakok ki neki sokat.

Így simán itthonhagyom úgy, hogy egyik reggel megyek, másnap este jövök.

Annál hosszabbra még nem mertem egyedül hagyni.

jún. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 ha5ctx ***** válasza:
81%

Idegen lakásban(véletlenűl bezárva), kaja víz nélkül elvolt 10 napig. Kicsit ragaszkodóbb lett utána, de még csak le sem gyengült.

Tényleg 7 életük van.....

Az ember is be tud állni hetekre vegetációra, csak egy két szabályt kell betartani.

Az állatoknak ez az ösztönükben van.

A mieink elég ragaszkodóak, igazából az ő, és a mi lelki terhünk miatt nem hagynám őket 2-3 napnál tovább magukra.

jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!