Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sajnos újabban sokat van...

Sajnos újabban sokat van egyedül a macska, unatkozik, és emiatt rombol. Megoldás?

Figyelt kérdés
Azt mondták, hozzak mellé másikat, lesz játszópajtása, de attól félek, inkább duplán szedik szét a lakást, és éjjel áthallatszik a dorbézolás a szomszédba.
jún. 19. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden macska igényli a “játszótársat”..:/

Sok helyen csak megtűri egymást a kettő,de nem haverok.

Ha az enyém rombolós lenne egyedüli cicaként,biztos ugyanígy félnék egy másikat hozni mellé, mint te. Ugyan Ő teljesen nyugodt, és csendes,de így sem kellene másik.

Esetleg vegyél interaktív játékot, vagy többször játssz vele amikor ráérsz.

jún. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megvan a napi fél-1 óra futkosós játék este, napközben is van, éjjel is amikor hazajön a párom, ennek ellenére lever, kikapar mindent, letépi a ruhákat, ellopja a fazékból a fövő ételt (?!), pedig tudja, ha rosszat tesz mert akkor lapít. Nem tudom, mit csináljak. Pont azért hoztuk, mert abszolút nyugodt pihengetős volt még fél évesen is, de azóta többet van egyedül és teljesen más lett. :(
jún. 19. 10:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ketten vannak, a fiatalabb mégis rombol, ha rájön az ötperc.
jún. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg rombolna úgy is. :( Pedig nem tudunk ennél többet foglalkozni vele sajnos.
jún. 19. 11:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Nagyon úgy tűnik,hogy Ő akkor ilyen jellem.:(

Sokáig ezért nem akartam macskát,mert féltem,hogy hasonló lesz. :/

Nem valószínű,hogy segítene neki egy társ..

jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos valóban nem feltétlen megoldás egy másik macska. Az enyémek négy év után is inkább kerülik egymást, ha “játszanak” (=verekednek) akkor az nagyobb rombolással jár mintha valamelyik egyedül csinálná.

Én inkább a változatos játékokra esküszöm. SHEIN-nen nagyon jókat lehet találni szuper áron. Ott érdemes körülnézni.

jún. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Még te is írod, hogy sokat van egyedül, unatkozik és ezért rombol. Új ingerek kellenek neki, nem másik macska. Vannak logikai játékok, amivel mentálisan is fárasztja magát. Vannak mozgó játékok, ami után futhat, vadászhat rá, verekedhet vele. Vannak bújók, macskabútorok, amivel szintúgy elbohóckodhat egy darabig. Te is megőrülnél 4 fal közé bezárva, úgy, hogy semmi sem történik körülötted.
jún. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Valami nagyon hasonlót élek most én is át kérdező, pár hete kezdődött. Eddig is voltak kisebb nagyobb rombolások amíg munkába voltam, holott én is játszok vele, foglalkozok vele eleget, ételt is jót kap, alom is rendszeresen tisztítva van, szóval itt most nem az a helyzet hogy esetleg nem érzi jól magát és azért próbál így üzenni. Az én tippem sokkal inkább az, hogy kamaszodik és lázad. Megvoltak a jól behatárolt szokásaink és szabályaink, de most pár hete mintha szándékosan felrúgná és sokszor kifejezetten provokálna, holott én is látom rajta hogy tudja nem szabad, és mégis megteszi! Mostanság rákapott hogy szabályosan átrendezi a teret, kiszórja az ételét, elhúzogatja a tálat, a kaparóját, de mostanra már a macskawc-t is meg a szőnyegeket. Teljes felfordulást csinál, de pl azokon a napokon is megpróbálja már, amikor itthon vagyok. Holott eddig rendesen viselkedett, hellyel közel. És mindezt úgy, hogy van csomó játéka is, és mostanra mégse azokkal játszik, hanem ezt műveli.

Azt írod még fél évesen is nyugodt volt, jól sejtem hogy ő is nagyon fiatal cica még? Mert akkor az én tippem ugyanaz mint az én kb 1 évesemnél lehet most, hogy kamaszodik, lázad, és direkt csinálja amit. Idővel ki fogja nőni, de azért próbáljátok közben is nevelni, csak ilyenkor sajnos mintha kevésbé működne az is.

jún. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenféle játéka van, mászókák, bújók, labdák, gurulós lövöldözős lézeres minden. De nem elég, az egész lakás komolyan nagyobb játszótér, mint amikor kicsik voltak a gyerekek. Próbáltam elpakolni egy ideig, hogy sose unja, de nem jött be. 10 hónapos egyébként, ivartalanított.
jún. 19. 12:09
 10/11 A kérdező kommentje:
Ha tudnám, hogy tényleg "kamaszdolog" és kinövi és nem lesz "őrült", nem is lennék kétségbeesve, mert akkor tudnám hogy nem "szenved mert unatkozik", hanem egy időre túl van pörögve.
jún. 19. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!