Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macska hasmenés?

Benti macska hasmenés?

Figyelt kérdés

Benti macska. kb 5 napja megy a hasa. 3 ízben szokott szárazat kapni. Egy márka, csak más íz. Elfogyaszt egy 6 kgs tápot és utána kapja a másik ízt hogy ne unja meg.

Most bontottam halas után csirkéset. Eddig nem fosott ettől, így nem hiszem hogy ez lenne az oka.

Nézegettem, hogy a csirke allergiának más tünetei is lennének és nem alakul ki egyik napról a másikra.


Ezen kívül más változás nem történt az életében.

Nem tudom mitől mehet a hasa.

Lehet megevett egy bogarat? Szokott ilyentől napokig menni a hasa a macskáknak?

Nincs más tippem.

Étvágya van, iszik is, nem lázas, jó a kedve.


Mit lehetne neki adni?

Probiotikumot adott az állatorvos, de ugyanúgy fosik.


jún. 6. 06:37
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Az állatorvos csak probiotikumot adott, semmi mást?

Érdemes lenne visszamenni orvoshoz.

Egyébként nem feltétlenül a csirkére érzékeny a macska, de okozhatja az adott száraztáp a hasmenést akkor is, ha eddig nem okozott ilyet. Előfordul, hogy módosítanak az összetételén.

Egyébként jól értem, hogy a macska csak és kizárólag száraztápot kap? Ez nagyon egyoldalú etetés, nem egészséges.

jún. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, mást nem adott.

Kap mellé konzervet is, de azon most nem volt változtatás azért nem írtam

jún. 6. 07:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem. Ott is előfordulhat összetételmódosulás vagy minőségbeli ingás (jobb kajáknál is sajnos), az is okozhatja. De vannak bacik is, amiket az ember akár a cipőtalpával haza tudni vinni a lakásba, és a macskát megbetegítheti.

Érdemes lesz visszamenni vele, mert a tartós hasmenés kiszáradáshoz vezethet. (Ennek a mértékét házilag is meg tudod nézni, főleg rövidszőrű cica esetén: meg kell csípni a bőrét a hátán, és figyelni, hogy azonnal visszasimul-e, vagy időbe telik. Minél dehidratáltabb a macska, annál nehezebben áll vissza a bőre a normál helyzetbe.)

jún. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
22%
Próbáld meg azt, hogy elveszed a konzervet, átmenetileg. Nem biztos, hogy a konzerv az oka, de egy kis diéta segítheti a bélrendszer regenerálódását.
jún. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!