Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire büdösek vagy koszosak...

Mennyire büdösek vagy koszosak a csupasz szfinx macskák? Illetve nagy általánosságban a macskák tényleg szétkarmolják a bútorokat?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyet, mert allergiás vagyok a szőrre. TikTok-on láttam videót, hogy a bőrükön lévő zsír foltot hagy. Ez igaz? Mennyire észrevehető? Akik tartanak ilyen cicát, mit tanácsolnának másoknak?


Előre is köszi!



#macska #cica #szfinx #csupasz macska
jún. 3. 01:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Vannak hipoallergén fajták, a szfinx tudtommal nem az.
jún. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia! Itt mindent megtudhatsz róla, ahogy azt is, biztosan neked való-e ez a fajta.


[link]

jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A szfinx elvileg hipoallergén, a nagyon minimális pihi szôrük miatt kevesebb allergént “bocsátanak ki” bár én nem vagyok allergiás így nem tudom a valóságot. A “szakirodalom” a tenyésztők, és a gazdik ezt mondják.

Tényleg olajosodik a bőrük, sok ápolást,krémezést igényelnek.

A szétkarmolásra pedig csak annyit,hogy ezért nem akartam soha macskát, mert elvileg mindent is szétkaparnak

Na a miénk nem. Nem bántja a bútorokat,csak a kaparófáját használja.😊

jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

" Mennyire büdösek vagy koszosak a csupasz szfinx macskák "

Inkább ne akarj macskát, ha ennyire nem vagy képben. A macskák alapból nem büdösek és koszosak, fajtától függetlenül.

jún. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Ugye tudod hogy minden emlős bőre zsírosodik? Akkor minden ember is koszos és büdös?
jún. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ne tarts macskát, ha ilyen a hozzáállásod. Koszos, büdös? A macska? 😒
jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Van olyan macskatartó ismerősöm, aki szerint büdös a macskája:)
jún. 3. 19:58
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az ismerősöd valamit rosszul csinál, pl. nem takarítja az almot.
jún. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem a szőrre vagy allergiás, hanem a nyálában lévő fehérjére. A szfinxnek is benne van a nyálában ez a fehérje, tehát ugyanúgy fogsz tünetelni.

A szibériai hipoallergén, nem termeli ezt a fehérjét, de iszonyú drága és szinte lehetetlen megbízható tenyésztőt találni. Nem, a “jellegű” és egyéb okosságok nem segítenek, ugyanúgy tünetelni fogsz.

Viszont azt tudnod kell, hogy a macska, csakúgy mint a vadászgörény vagy a sün, tiszta állatok. Tehát ha a lakásod retkes, akkor pokol lesz az életed, ugyanis stresszelni fog az állat, kaparni fog, szétpisil.

Az én cicám mentett mix, viszont borzalmasan sokat foglalkoztam vele, így parancsra ül, fekszik, eszik, iszik, pitizik, stb. Nincs is kedve semmit szétszedni, mert lefoglaljuk. Pláne a kisfiam, akivel imádják egymást.

jún. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#7

Akkor vigye el orvoshoz, ill takarítsa ki a helyét meg az almot. Normál esetben egy egészséges macska nem büdös…

jún. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!