Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi szeretni való van a macskákon?

Mi szeretni való van a macskákon?

Figyelt kérdés
A kutya az valami, a macska meg csak egy ingyenélő, élősködő, semmirekellő jószág.

máj. 31. 08:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerinted....más meg gondolhatja ugyanezt a kutyákról. Én a kutyások táborát erősítem, de a macskásokat is megértem. A cicákkal is tudsz játszani, őket meg meg lehet tanítani dolgokra őket is lehet simogatni, egyszerűen őket is lehet szeretni.
máj. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább kutyás vagyok. De cicákkal nőttem fel, és elmondhatom, hogy nincs köztük két egyforma. Mindegyik önálló személyiség. Van, amelyik nagyon ragaszkodó, igazi barát, van amelyik függetlenebb.


Amúgy nagyon sok olyat hírt olvashatsz, hogy a macska megmentette a gazdája életét (pl. öreg bácsi összeesett, a cica odavitte neki a telefont, vagy a cukorbeteg gyereknél jelezte, hogy leesett a cukra stb).

máj. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kutyám és macskám is van. A cicáim sokszor megnyugtattak már pl az ölembe gombolyodve doromboltak. Őket is lehet simogatni, az is nagyon megnyugtató.

Tény, hogy a kettő nagyon ellentétes habitusú, de azért szerintem nem kéne így beszélni a cicákról.

Nemrég olvastam róla, hogy a cicák inkább az introvertált, míg a kutyák az extrovertált személyiségekhez illik.

Szép napot :)

máj. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 GFman válasza:
82%
A kutya az valami? Miért is? A legtöbb,átlag háztartásban tartott kutya azon kívül, hogy ugat nem igazán tud nagy kunsztokat!Max. arra jó, hogy, ha éppen úgy gondolja, akkor pl. éjszaka 2-kor kezd el vonyítani.Kutyások jöhetnek lepontozni!
máj. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Rég nem léteznél ha nem lennének macskák mert a patkány egér pocok terjesztett fertő pusztitás termény termés felzabálást meggátolják .
máj. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
97%
A kérdező csak veszekedni akar.
máj. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Szerintem minden élőlény és minden egyébi preferencia megfér egymás mellett. A cicák nagyon cukik, a kutyusok is. Aki pókokat vagy hüllőket tart azok is cukik. :-) Kinek mi, ezt el kell fogadni.

máj. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Passz. Mindezek mellett még a gatyámat is megeszi, mégis ránézek a cuki kis pofájára, és elolvadok.
máj. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyűlölöm a macskokat. Kis gonosztevők. A szomszéd állandóan átjár. Ott ül a kertemben és néz. Nem szeretem, ha néz.

Én meg félre teszem a locsolókannát. Odakuporodom mellé.

- Hát most már mit főzzek velőled? Pörköltett vagy vadast?

Ez meg bukfencezik egyet, meresztgeti a szemeit? Hanyat vágódik, ásít egy nagyot.

És nem tudom, mitől párásodott be a szemem...

máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a kutyákat, így minden szeretetemmel és elfogultságommal mondom, hogy a legtöbb (amelyik nem aktív munkakutya) technikailag szintén "ingyenélő, élősködő, semmirekellő jószág" :D


Ismerősömék goldenje, Mangó (legjobb haverom, jófej kutyus) például először végignyalná a betörőt, aztán gyengéden a szájába venné a kezét, és ő maga vezetné oda a lapostévéhez :D


Ők nagyon tudnak szeretni, igen. A személyes tér fogalmát Mangó hírből sem ismeri, matricaként ragad rád, kéri a simit és a figyelmet. Ezekért cserébe persze megcsinál pár trükköt is.


A cicám más. Nem egy ölbecica, nem is szokott amúgy dorombolni sem (csak annak, aki egy hosszú munkanap után először hazaér) és nem tűri a sok simit (sok cica túl érzékeny rá, és túlstimulálja őket a sok simi)


De.


Bárhol vagyok a lakásban, ott van a nyomomban. Akkor is, ha ebből egyértelműen semmi haszna sincs, tehát nem a konyhában ügyködöm, és nem csinálok semmi érdekeset.


Ha a kanapén olvasok, odatelepszik mellém. Ha bemegyek az ágyra, átfekszik oda ő is.

Bármit csinálok, ott van és felügyel. Ismeri és követi a napi rutinomat.


Még utánoz is - néha egyenesen abban a hanglejtésben nyávog, ahogy mi szoktuk őt becézgetni, nagyon komoly :D


Még ha nem is simis, ha mellettem halad el, azért végigdörgöli magát a lábamnál, vagy csak odabillenti a fenekét, hogy hozzám érjen. Rendszeresen jön megszagolni a számat (cicáknál ez felér egy "Mi újság veled, jól vagy?"-gyal)


Nagyon ragaszkodó kis dögök tudnak lenni, csak ők ezt nem tolják úgy az arcodba, mint a kutyák. Emellett teljesen más a testi kommunikációjuk, ezért hiszik rájuk sokan azt, hogy hamisak. A hátukra fordulás és csábos nézés pl. nagyon nem azt jelenti, hogy "pocaksimit kérek!", szimplán csak "nézd, annyira bízom benned, hogy fel merem fedni előtted a gyengepontomat!" - ha ennek ellenére hozzáérsz, azt játékos verekedésnek fogja fel, mert te gyengéden "megtámadtad" a gyengepontját.

máj. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!