Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan ne féljen a macskám az...

Hogyan ne féljen a macskám az új kiscicától?

Figyelt kérdés
Hazahoztam egy 12 hetes kiscicát a felnőtt macskámhoz és először csak dobozon keresztül látták egymást meg érezték egymás szagát. Ma kipróbáltuk hogy csak a kiscica van dobozba és engedjük hadd fedezze őt fel de retteg tőle. Amint szemkontaktust létesítenek morog és fúj és elszalad. Mit csináljak hogy megkönnyítsem ezen a ponton?

máj. 30. 21:20
 1/8 Katona Dius ***** válasza:
100%
Semmit. Ez teljesen normális. Védi a területét, mert az eddig az övé volt. Hagyj nekik pár napot. Max egy hét és lerendezik. Egy kis bunyó is belefér, amíg nem durvulnak nagyon. Lerendezik a hierarhiát. Ha viszont úgy látod, hogy durvul a bunyó, karmolnak is, meg erősebben harapnak, szólj rájuk, szedd szét őket.
máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Hagyd ezt a bohóckodást a dobozzal meg szagolgatással, engedd őket össze. Tudom, ezt lehet olvasni mindenhol, de ez a fokozatos, óvatos összeszoktatás csak lassítja a folyamatot.

Van morgás és fújás az elején, ez tök normális, nem kell tőle megijedni. Hagyd őket, szépen lejátsszák a dolgot, csak figyelni kell rájuk, nehogy esetleg eldurvuljon. De nem kell minden egyes fújásra közéjük ugrani.

Kétszer csináltam végig a dolgot, legutóbb épp múlt hét vasárnap hoztam haza kiscicát. 2-3 nap alatt lemegy a neheze, ha hagyod őket. Én csak éjjelre szeparáltam őket, hogy ne legyen balhé, míg alszunk, amúgy egész nap össze voltak engedve. Most annyi van, hogy ha nagyon pofátlan a kicsi, a nagy fúj rá egyet, de egyébként teljesen elvannak, játszani is próbálnak már. Pedig első nap a nagy annyira ki volt akadva, hogy még rám is fújt, nem csak a kismacskára.

máj. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Katona Dius ***** válasza:
100%
Oh igen, ilyenkor a gazdi is köcsög :D Én is közútálat tárgya voltam a cicánál, mikor hazahoztam egy kiscicát. Aztán még egyet. Minden alkalommal napokig felém sem volt hajlandó nézni :D
máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3 nálunk pont elötte volt néha fújós, ha pl. sokat aztattam magam a kádban, és nem tetszett neki a mentás szag.

Majd amikor jött a kicsi, onnantól elhagyta ezt.


Ök egyébként maguktól megszokták egymást, illetve az 0reg (10+ éves) rámordul, ha a kisebik, aki már 4 lesz, túl k0zel megy, vagy szekálja.

Az elején lesakkozták, megpofozták egymást, azóta rendben vannak.

máj. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Katona Dius ***** válasza:
Hozzám egy éve került két kicsi 1-2 nap különbséggel. Első nap lerendezték a dolgot, utána a nagy cicám (lány) a kiscicáivá fogadta a kölyköket. Cumiztatta, tisztogatta, gardírozta őket. 1 évesek már és a mai napig anyáskodik fölöttük :D
máj. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen minden kedves vàlaszt! Csak az a baj hogy nem is verekednek meg semmi mert annyira fél a kiscicátol hogy laposkúszásban elszalad… de hátha holnap jobb lesz
máj. 31. 00:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit, hogy türelmes vagy :) Majd megszokja és rájön, hogy nem kell félnie. Hidd el, jóban lesznek.
máj. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azóta egymás mellett esznek es egész nap együtt játszanak😊😊 kellett ez a két nap hiszti de már minden rendben
jún. 2. 18:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!