Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez normális viselkedés cicákná...

Ez normális viselkedés cicáknál ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos lány cicám, most lett ivartalanítva 6 napja és az első 2 napban nagyon jól volt evett ivott játszott futkározott, olyan volt mint mindig kis aktív cica aki nem annyira bújós. Meg is lepődtünk hogy ilyen hamar jól lett a műtét után! Tegnap óta viszont nagyon bágyadtnak tűnik egyhelyben ül és néz maga elé akár órákon keresztül mindent megenged hogy mozgassuk emelgessük stb. Pedig előtte folyamatosan ficánkolt meg elszaladt és nagyon bújós is lett idejön mellénk meg ránk fekszik. Tudom nem hangzik rossznak de én látom rajta hogy szomorú és aggódom hogy ez normális-e.

máj. 28. 17:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Játszani sincs már kedve
máj. 28. 17:19
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nincs semmi baja, csak ahogy gyógyul a sebe, úgy fáj neki, húzódik. Viszont műtét utáni komplikáció is felléphetett. A helyedben felhívnám az állatorvost, aki műtötte, szükség esetén ránéz a sebre, varratokra, mér lázat stb. Úgy legalább megnyugszol te is.
máj. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kérdezd meg a dokit, aki műtötte. Az enyém műtét után pár napig rajtam aludt éjjel nappal a tölcsérrel a fején.
máj. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Elképzelhető, hogy nagyobb dózisban - vagy hosszabb spektrumú - fájdalomcsillapítót kapott és azért volt annyira virgonc az első napokban.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy a műtét beindította nála a hormonális változásokat. Ahhoz idő kell és sok esetben befolyásolja/megváltoztatja a cicák viselkedését, hangulatát.

Egyelőre ne nyugtalankodj; de ha látsz rajta más tüneteket is (nem eszik/iszik, csúnya a sebe,...), akkor mindenképpen célszerű visszamenni a dokihoz.

máj. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
A sebe rendben van? Nem gyulladt, piros, gennyes? Én nem hiszem, hogy normális, ha rosszabbul van, mint volt, biztos felhívnám az orvost és megkérdezném inkább, mit gondol.
máj. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!