Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vadulós macskával kesztyűben...

Vadulós macskával kesztyűben játék jó ötlet?

Figyelt kérdés

A cicám nagyon szeret vadulni, kifejezetten igényli, sokszor a sima játék már ki sem elégíti. Ellenben amikor lebirkózom azt imádja. Mentett cica, valószínű a régi helyén lehetett cica játszópajtása is, egyre inkább úgy érzem. Na most értelemszerűen azt nem akarnám hogy a kezemet összemarja. Tudja is hogy nem szabad erőből karmolni vagy harapni, de néha túlságosan elvetemedik játék közben.

Az az ötletem támadt hogy belehúzom a kezem valami vastagabb védőszövetbe és úgy durvulunk, ez elsőre nagyon jól működött, nagyon imádja. Csak nem tudom mennyire jó ötlet. Szerintetek tud különbséget tenni, és érteni fogja hogy az adott törölköző vagy kesztyű amit tépni és harapni szabad, de a kezemet nem? Vagy ha így játszok vele akkor tudja hogy ez a kezem és később is így támadna neki ennyire durván? Értelemszerűen utóbbit nem szeretném, ezért is fontos kérdés hogy mennyire jó ötlet ha ezt a játékot rendszeresíteném neki. Várom a véleményeket, vagy akár tapasztalatokat.



máj. 27. 10:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem abszoklút hülye ötlet rászoktatni kesztyüvel a vadulásra.

Egyébként nagyon okos állatok. Az enyém kicsiként ha elkezdett körömmel pofozni, jött mindig a retorzió, ellöktem, ráfújtam stb.

Megtanulta, hogy köröm nélkül pofoz, ha játszunk, csak a párnával üt úgy, hogy csattan rendesen, de sosem karmol.


Azt is megtanulta, hogy ha melegítöben vagyok, vagy valami szövetnadrágban, esetleg rövidben, nem ugrik fel a combomra. Még akkor sem ha hívom, mert megtanulta, hogy csak a munkábajárós farmereimben engedem meg neki. Arra mindig felugrik.

máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Amikor vadul hagyd ott. Érteni fogja, idővel, hogy nem szabad.
máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!