Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vadulós macskával kesztyűben...

Vadulós macskával kesztyűben játék jó ötlet?

Figyelt kérdés

A cicám nagyon szeret vadulni, kifejezetten igényli, sokszor a sima játék már ki sem elégíti. Ellenben amikor lebirkózom azt imádja. Mentett cica, valószínű a régi helyén lehetett cica játszópajtása is, egyre inkább úgy érzem. Na most értelemszerűen azt nem akarnám hogy a kezemet összemarja. Tudja is hogy nem szabad erőből karmolni vagy harapni, de néha túlságosan elvetemedik játék közben.

Az az ötletem támadt hogy belehúzom a kezem valami vastagabb védőszövetbe és úgy durvulunk, ez elsőre nagyon jól működött, nagyon imádja. Csak nem tudom mennyire jó ötlet. Szerintetek tud különbséget tenni, és érteni fogja hogy az adott törölköző vagy kesztyű amit tépni és harapni szabad, de a kezemet nem? Vagy ha így játszok vele akkor tudja hogy ez a kezem és később is így támadna neki ennyire durván? Értelemszerűen utóbbit nem szeretném, ezért is fontos kérdés hogy mennyire jó ötlet ha ezt a játékot rendszeresíteném neki. Várom a véleményeket, vagy akár tapasztalatokat.



máj. 27. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy értené. Nekem is van kettő, néha durvulnának, általában az van, hogy simi közben egyszer csak harapnak, és remélik, hogy belemegyek. Hát nem szoktam. Abban a pillanatban, hogy harapnak, vége a siminek, van hogy ott is hagyom őket. Értik.
máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Alapvetően ha a kezemet mégis elkapja és megkarmolja, akkor én is azonnal abbahagyom a játékot és éreztetem hogy nem szabad, és hogy haragszom. Viszont tényleg igénye lenne a birkózásra, és egyre biztosabb hogy volt cica játszópajtása, akivel én nem igazán versenghetek 1 macskapecával vagy zsineggel, labdával. Tehát valami jó megoldás csak kéne erre is.
máj. 27. 11:07
 3/12 Katona Dius ***** válasza:
61%

Esetleg nincs arra lehetőség, hogy legyen neki cicapajtija? Nem szeretnél még egy cicát? Nálunk többen vannak (5) és lerendezik egymással a vadulós dolgokat. Így velünk már finomabban játszanak.

Amennyiben nincs rá keret, vagy nem szeretnél mellé másikat, akkor csak azt tudom javasolni, hogy ha vadul, akkor rászólsz, hogy nem szabad, simi abbahagy. Meg fogja érteni, bár lesz, hogy a játék hevében elfelejtkezik majd róla.

máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam már rá, mert a fajtára kifejezetten írták hogy társ macska fontos lenne neki. Csak tartok tőle amíg nem lennék itthon, lebontanák a lakást. A legnagyobb figyelem és jószándék, nevelés mellett is volt már rá példa hogy újabbnál újabb módszereket talált a kártékonykodásra. Pedig elég sokat játszok is vele, és mégis. Most ha ketten lennének, szerintem főleg széttépnének mindent amíg nem vagyok itt. Meg azért a dupla macskawc, dupla táp, dupla figyelem is nagy dilemma nekem. A pénztárcám még csak csak elbírná, de a lakás állapota és a szabad helyek mennyisége az már kérdésesebb.
máj. 27. 11:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog különbséget tenni a kesztyű és a kezed között. Legyen egy plüsse (akár mozgó hal), amivel durvulhat, ha olyan kedve van. Veled viszont csak finoman játszhat, ezt kell megtanítanod neki.
máj. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Katona Dius ***** válasza:
60%

Nem tudom mekkora lakásban/házban élsz, nekünk 5-en vannak kb 70 m2-en. Lefárasztják egymást napközben, kevesebb kedvük van a bútort gyepálni. A kisebb fiúnál fordul egyedül elő, hogy a kanapén élezi a karmát. Nem kell mégegy wc, nekem az 5-nek van kettő, de csak egyet szoktak általában használni, azt naponta takarítom, elég nekik, a másik csak végszükségnek van kint, hogyha valami miatt kevés lenne nekik az egy. A táp tényleg dupla, de a figyelem kevésbé. Eljátszanak együtt, lefárasztják egymást, kevesebb figyelmet igényelnek majd a gazditól. Így figyelem szempontjából ugyanaz lenne, mintha egyel kellene foglalkozni.

Nálam napközben inkább pihiznek, éjszaka kezdenek torpedózni, de gyorsan lefárasztják egymást. Nekem a legkisebb (1 éves) aki nem nagyon van benne a bunyókban, nyugodtabb természetű, ő jobban igényel figyelmet, mert a cimbikkel nem játszik annyit. Ha egy hasonló kaliberűt szerzel, mint a mostani, simán jól ellesznek együtt, lebunyózzák egymásból a feszkót.

Nekem anno azt volt nehéz megszokni, hogy mielőtt isekerül a második, a legidősebb nagyon bújós, gazdis volt. Egy lépést nemlehetett nélküle tenni. Amikor befogadtuk a másodikat, akkor ez csökkent, sokat játszottak, így kevesebb igénye volt rám. Nekem meg fura volt, hogy nincs ott mindig valaki, aki hozzám bújuk és követ :D

máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták is az a baj, ha megszokja, hogy mennyire durván bánhat veled kesztyűben, akkor az lesz nála a normális és utána nem fogja érteni mi a bajod, amikor később kesztyű nélkül játszotok.
máj. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet. Egy sima simogatást se tudsz majd vele eltölteni. Aztán majd ha vendéged/párod lesz, annak is nekiesik, nem hiszem, hogy értékelné bárki is, ha véresre marja.
máj. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom azokhoz akik szerint ez nem jó ötlet

Mi az elejétől fogva arra szoktattuk a macskánk,hogy a kezünk nem játék.

Nagyon jó cica,a légynek sem tudna ártani, ennek ellenére néha még így is előfordul,hogy elkezdi a kezünk harapgálni. Utána elég rá csúnyán nézni és befejezi. Igazából ezzel csak annyit akartam mondani, hogy pont nem fogja érdekelni,hogy kesztyű van a kezeden vagy sem, mert mindenféle állapotban játéknak fogja tekinteni.

máj. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet, ráadásul rossz a kiindulási alap is, hogy biztos azért játszik durván, mert a fajtársaival való játékot igényli. Hát nem. Egyszerűen csak nem tanulta meg, hogy ne játszon durván. Bizonyos macskáknak nagyobb a hajlandósága a durvább játékra (az okát legfeljebb tippelni lehet, szerintem előélet kérdése, illetve hogy mennyire hamar választották le az anyjától), de le kell szoktatni őket. Az anyamacska sem hagyja, hogy túlzottan durván játszanak vele. Nyilván egy bunda nélküli embernek máshol van a "túl durva" határa, de a macska szempontjából valójában mindegy, csak meglegyen a tiszta, egyértelmű határ.

És az a helyes módszer, amit valaki írt, hogy akkor azonnal abbahagyni a simogatást, a játékot, sőt, akár otthagyni a macskát. Meg fogja érteni egy idő után.

(És isten őrizz, hogy azért vegyél magadhoz másik macskát, mert ezt nem tudod még megfelelően kezelni... csak tetézné a bajt.)

máj. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!