Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szagol meg a cicám ha...

Miért szagol meg a cicám ha néhány nap után jövök haza? Arcomról, hangomról nem ismer meg?

Figyelt kérdés

Ha pár napig nem vagyok otthon és azután haza megyek, akkor állandóan körbe szaglászik a cicám. Jellemzően a kezemet szokta. Persze tudom, hogy a cicák szaglása igen kifinomult de pusztán a hangomról, arcomról nem ismer meg?

Amikor dolgozni megyek és még aznap hazaérek, akkor nem szagol meg.



máj. 27. 00:07
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Megismer, de ez nem erről szól. Az állatok alapvetően testbeszéddel és szagokkal "kommunikálnak" egymással. Szag alapján megállapítják a másik macska nemét, korát, egészségügyi állapotát, esetleges termékenységét stb. Más "szagod" van ilyenkor, mint amit megszokott. Ennyi.
máj. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megismer, de a szagokból sok mást is megtud. Merre jártál, mit fogtál meg, simogattál-e más macskát...
máj. 27. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, lecsekkol, hogy mit csináltál, merre jártál, van-e harag vagy nincs.
máj. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyrészt információgyűjtés a részéről, hogy milyen szagok vannak rajtad.

Másrészt meg a macskák vizuálisabb lények, mint a kutyák, a látvány fontos nekik. Ha olyan ruhában vagy, amit nem szoktak meg, akkor szimatolással leellenőrzik, hogy tényleg te vagy-e az. Nekem a mostani (fél éves) macskáim aránylag vadak, senki hozzánk látogató idegennek nem engedik megfogni magukat, még a korábbi gazdájuknak se. Hozzám persze rendszeresen odajönnek dorombolni, de csak ha itthoni megszokott ruhákban vagyok. Ha olyan ruha van rajtam, amiben nem sokszor láttak, akkor néha tőlem is elmenekülnek... De ha megvárnak is, akkor is hiába minden, nem dorombolnak, csak néznek csúnyán, menekülése készen. Nem tudják feldolgozni, hogy ennyire megváltozott a "szőröm".

máj. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
28%
Az én cicám,megérezte rajtam a barátom illatát,1 órán át csak szaglászott. Aztán úgy döntött kikapok érte jòl 😅 elkezdett a mancsával csapkodni a fejemre meg szét is markolt.
máj. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem megismer, de mivel máshol aludtál, jártál, fura szagokat viszel haza. Számára ez érdekes infó :)
máj. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Katona Dius ***** válasza:
100%

Engem minden nap, mikor hazaérek leellenőriznek 😀

Sőt, miután lefürdök, akkor is.

Általában szép sorban, de pl ha az egyik barátnőtől jövök, mert mondjuk leugrottam hozzá kicsit dumálni vagy kártyázni, és ott az 5 cicája hozzám dörgölőzött, akkor egyszerre támadnak le szagolni (nálam is 5en vannak).

máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Neki ez olyan, mint amikor pl. egy lakótárs megkérdezi, hogy merre jártál és mit csináltál és te elmeséled neki. A cica a beszédet nyilván nem érti úgy, mint egy ember, a szagokból viszont sok mindent meg tud állapítani.
máj. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan. A cica már akkor tudja, hogy te jössz haza, mielőtt belépnél a házba.


Neki ez olyan, mintha elmesélnéd a napodat. Érdekli, hogy merre jártál, mivel és kivel találkoztál.


Egyszer rokonéknál voltam, össze-vissza nyalogatott meg dörgölőzött a kutyájuk. Otthon alig bírtam lépni a macskától, úgy tanulmányozott :D

máj. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!