Az én fiú cicámnak, hosszú nyúlánk teste van, és nincsen olyan Buci feje, mint a többi átlagos fiú cicáknak. Mitől lehet? Lehet hogy van benne valami fajtiszta gén is? Vagy ez lehet egyszerűen saját karakterisztika?
10, itt az a baj, hogy te kevered a biológiai férfiasságot a köznyelvi (és ezáltal szubjektív) férfiassággal.
A másodlagos nemi jellegek egy úgymond "nyeszlettebb", sokak által kevésbé férfiasnak ítélt férfin is megfigyelhetők az esetek min. 95%-ában. Azaz a vállának szélessége és a csípője szélessége más arányban áll, mint az átlag nőnek, mások az izomtapadási pontok, más a combcsont formája, illetve ott vannak az olyan nüansznyi dolgok, mint az állkapocs és járomcsont viszonya, a szemgödör formája, stb.
Attól, hogy az aktuál társadalmi trend szerint valaki kevésbé férfias, még biológiai értelemben megfelel a másodlagos nemi jellegeknek, még akkor is, ha azok nem annyira hangsúlyosak, hogy a köznyelvi "férfias" címkét megkapják.
Ellenben a macskáknál még ennyire sem tettenérhetőek a másodlagos nemi jellegek, mert ez FAJI TULAJDONSÁG, hogy nem különülnek el a nemek egymástól feltűnően. Ahogy a kutyáknál se, vagy törpenyulaknál se, stb.... Vannak fajok, ahol hangsúlyosan elkülönülnek, vannak, ahol nem.
Érdemes tájékozódni és tanulni.
11
Szerintem meg pont, hogy te vagy tévedésben.
A saját fajtájából minden élőlény könnyebben felismeri a másik nem képviselőit, a másodlagos nemi jelleg alapján is. Te emberként az embereknél ismered fel ezeket, még a nem túl erős jellegzetességeket is.
Nézz meg bármilyen osztálytablót vagy akármilyen csoportképet, bizony a fiúk/férfiak se annyira férfiasak sok esetben, hogy egy földönkívüli ez alapján állást foglaljon. Se erős csontozat nincs, se férfiasan erős állkapocs, se izmos felsőtesthez párosuló keskeny csípő, se semmi.
Ennél semmivel se ritkább, hogy egy kandúr nem annyira néz ki kandúrnak. Csak a szemed nincs eléggé ráállva, hogy észrevegye a nem annyira erős jellegzetességeket.
És bizony, ahogy az embereknél, úgy a macskáknál és kutyáknál is fokozza a látható nemi eltéréseket a tesztoszteronszint. Nem annyira a jelen pillanatban mérhető szint, hanem a serdülőkori, de még a magzatkori szint is.
Ez biológia, nem ránézés kérdése :D Főleg, hogy a kutyák és macskás hormonháztartása sem épp úgy működik minden tekintetben, mint az emberé...
De olyannak kár magyarázni, aki már ennyire se érti az alapokat.
Igen, a biológiához kellene érteni.
Minden emlősállatnál férfiasabb kinézetet okoz a magasabb tesztoszteronszint.
De ha ennyire se érted az alapokat...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!