Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megy a hasa egy kicsit a...

Megy a hasa egy kicsit a cicámnak, mitől lehet és mit tegyek?

Figyelt kérdés

Múlt héten csütörtöktől következő hétfőig, igazából nem úgy ment, mint a vízfolyás, hanem napi 3x ment wc-re és nagyon híg volt a széklete. Utána rendeződött, most 6 nap után reggel megint ez volt, azóta nem volt wc-n.

Nem változtattam az ételén, születése óta csak a Felix alutasakosakat hajlandó megenni - a szárazat szoktam cserélgetni, de a jelenlegi zacskót már egy hónapja azt kapja... Csirkemellet szoktam neki nyersen kicsire vágva adni kb heti 1-2 alkalommal, de azt eddig is kapta, szintén.

Próbáltam rizst keverni az ételebe, de inkább ott hagyja. A kedve a szokásos, nem bágyadt.


jan. 21. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Az égrend alapján nem tudnék konkrétumot mondani erre az esetre. Tejterméket nem írtál ,gondolom akkor nem az a probléma csak mert sok cica laktózérzékeny.
jan. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Nyers húst nem szabad adni a cicáknak.
jan. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem adok tejterméket, tudom, hogy nem szabad.

A nyers csirke hústól eddig semmi gond nem volt, a kinti cicák is elkapják a madarat, tehát elvileg ez sem lehetne gond, nem?

Vigyem orvoshoz, vagy várjak még vele?

jan. 21. 16:06
 4/9 anonim válasza:
100%

Szia, én mindenféleképpen elvinném dokihoz, mert a hasmenés nagyon veszélyes, főleg, ha bélgyulladás is társul hozzá.

Lehet valami parazitát kapott a cicó. A probiotikum talán segít, de mindenféleképpen vidd el orvoshoz, az a biztos.

jan. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, viszem akkor... Benti cicának hogy lehet parazita?
jan. 21. 16:35
 6/9 anonim válasza:
66%

bárhogy. cipővel is be lehet vinni vagy lehet, akár a nyers husitól is, de ha más állatokkal érintkezik, akár tőlük is.

Az én kiscicám épp most gyógyult (remélem) meg egy fertőzéstől. Igaz, mi már valószínűleg így hoztuk el.

Szerencsére a közérzete mindvégig jó volt és pár napos gyógyszeres kezelést követően diétát kellett tartanunk. (rizs-főtt csirkehusi kombó, ill. később fokozatosan száraztáp)

jan. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Nyers húst nyugodtan lehet adni nekik, az a legjobb egyébként ha azon tartod őket.
jan. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 oké, de ha tegyük fel cipővel haza hoztunk valamit (amit egyébként aktón kívül veszünk le és csak berakjuk az előszobába, de mondjuk valahogy olyan részŵn volt és hozzádörgölözött a cica), akkor miért lehet hogy napokig jobban volt, utána meg megint vissza...

Én őszintén már arra is gondoltam, hogy lelki oka van. A téli szünetben ugyanis itthon voltunk végig, és ez utána héten lett vele, bár előtte ugyanúgy keveset voltunk itthon, mint most..lehet ez a szünetben való együttlét megszakítása mégis egy ilyen törés benne? Az életmódunkon nem tudunk változtatni, mert munka, suli, rohanás...

jan. 21. 22:15
 9/9 anonim válasza:

Na ez jó kérdés. Igazából fogalmam sincs, de valami ilyesmire gondoltam, mint amit ez a cikk ír

[link]


A doki majd megmondja. Az a biztos :)


A lelkiokokat sem tartom kizárva, simán elképzelhető, de én ettől függetlenül mindenféleképpen ránézetnék egy szakemberrel. :)

jan. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!