Mitől vadulhatott meg a cica? (bővebben lent)
Figyelt kérdés
Olyan egy hónapja adoptáltunk egy menhelyes cicát, bentit, kandúr, ivartalanított, durván hat-hét hónapost. Nyugodt cica volt, az előző átmeneti helyen is, ide hozzánk is hamar szokott, velünk aludt, mindig a közelünkben volt, stb. Nagyjából egy hétig. Azóta is közelünkben van, de állandóan vagy zoomizik, vagy a farkát öli, vagy össze vissza rohangál, az elmúlt hétben pedig elkezdett támadni is, általában inkább rám mint az asszonyra, de őt is harapdálja, marja. Támad a takaróra, a farkára, a kábelekre, és lehet, hogy 10-20 percre leáll, de aztán folytatja tovább. Próbáltunk játszani vele gyakran, néha csak 10 percre rendszeresebben, néha hosszabban, de nem változat semmit. Nap közben általában nem vagyunk itthon, akkor egyedül van, nem rongál, nem pusztít, de egyébként állandóan meg van veszve. Mitől lehet ez? Azt néztem, hogy egy foga kiesett, így azt hittem azért, mert jön a foga, de azóta többet nem vesztett el - most pedig teli szájjal van ismét. Zavarja, hogy kicsi a hely, vagy valami a házban nem tetszik neki? Játékai vannak, helye van, az alma nagyobbacska, macskásítottuk a házat, de többnyire olyan, mintha nyugtalan lenne állandóan, vagy utálna itt lenni. Mit lehetne tenni?jan. 9. 16:50
11/16 anonim válasza:
Mikor nem vagytok otthon, nyugton van, úgyhogy nem gondolnék betegségre, idegrendszeri problémára stb. Energia túltengés okoz ilyen kitöréseket, támadásokat, illetve ami még fontos, serdülőkorban van. Ivartalanul is okozhat viselkedés változást, mert a dominancia például nem ivarosságfüggő, azt meg ilyen korban gyakorolják igazán. Ebből viszont még lehetnek nagy bajok, sérülések, ha nem állítjátok le. Jackson Galaxy videóiba kukkantsatok bele, hogy fel tudjátok mérni, pontosan hogy viselkedik, játékos, vagy valóban agresszív, mi váltja ki ezt nála és mivel lehet leszoktatni erről.
12/16 A kérdező kommentje:
#8: Enni eszik, általában akkor legkényelmesebben, amikor a közelében vagyunk. Ez amúgy szinte minden másra is igaz, mindig a közelünkben van, amikor itthon vagyunk, nem nagyon szokott a másik szobában maradni. Az almot használja, máshova nem piszkolt sosem - volt hogy összekente magát, de azt egy nagyobb alom megoldotta. Éjjel alszik, ha kitesszük a hálószobából - ha benn van, előbb utóbb elkezdi ölni a takarónkat. A napirendben sok változás nincs, hétvégén jött, de hétfőn már mentünk dolgozni.
#10: Köszi a tippet! Ezek vajon működnek is?
jan. 9. 19:16
13/16 A kérdező kommentje:
#11: Köszi a tippet neked is, ránézek!
jan. 9. 19:19
14/16 Constantine0 válasza:
Igen, működnek! Drágák, de megérik az árukat. Kezdetben macskamenta porral is lehet próbálkozni, az csak pár 100 Ft és az is javítja a kedélyállapotot ideiglenesen, de szerintem összefüggésben lehet a probléma azzal, hogy hamar lett egyedül, lehet unatkozik napközben.Szóval, ha megengedhetitek, én akkor párologtatót vennék, mert az tartósan hat.
15/16 anonim válasza:
Semmi különös baja nincs 7 hónapos, KAMASZ!, és ez csak rosszabb lesz, míg el nem éri a felnőttkort :D
Az én macskám dettó, teljesen meghülyült, de ez van. Majd kinövi.
16/16 anonim válasza:
Esetleg másik macska, akicel többet tudna játszani? Nekem is volt régen egyedüli cicám. Hiába játszottam vele, unatkozott. Egy macska társaság megoldotta a dolgot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!