Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj, ha egy kiscica (3 hónapos...

Baj, ha egy kiscica (3 hónapos) csak száraztápot kap?

Figyelt kérdés
Sajnos a nedves ételtől megy a hasa, ezért gondoltam, hogy kizárólag szárazat (Purina, Smilla, Royal ilyesmi) kapna. Persze emellett főtt csirke/pulyka/marhahús is menne, néha esetleg főtt tojás, pici sajt.
jan. 1. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Premier, N&D, Brit Care/Premium, Real Nature Wilderness, Applaws, Concept for Life, Carnilove, Purizon, Orijen, Acana stb. Ilyenekben gondolkodj, ne gagyi Purina és társai. Ezek magasabb hústartalmú tápok, nincsenek tele ízfokozóval, adalékanyaggal. Kaphat amúgy csak szárazat, de ha nedveset is akarsz adni, a felsoroltak színvonalát tartsd szem előtt és akkor nem lesz hasmenése tőle.
jan. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem baj, nekem az állatorvos javasolta, hogy egy darabig csak azt kapjon, hogy nehogy menjen a hasa. Mentett cica. Fokozatosan adom neki, 2 kisebb adagot, így nincs baj, ha több megy lágyabb a kaki. Real Nature kitten tápot kap.
jan. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Kapjon addig csak szárazat, amíg a hasmenés tartósan el nem múlik. Ha ez megtörtént, akkor kicsi mennyiséggel, jó minőségű nedvessel el kell kezdeni visszaszoktatni rá.

A macskák irtó keveset isznak átlagban, azért fontos nekik a nedves eledel, hogy valahonnan felvegyenek plusz folyadékot, szóval nem jó örökké csak szárazzal etetni őket.

jan. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem amúgy a Smilla egész jó táp, olcsóbb, mint amit az első felsorolt de egész sok hús van benne. Ebben a kategóriában én még a Joserát próbáltam, az is tetszett a cicóknak. (amint nem ösztöndíjból etetem majd őket, kapnak prémiumot is)
jan. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem baj, ha iszik, de jó minőségű legyen, ne valami vacak...
jan. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Ha iszik eleget, nem baj, de embereknek való kajára, mint főtt tojás meg sajt, semmi szüksége, pláne, hogy a macskák jó része laktózérzékeny. Ha a tiéd nem az, nem fog pici nasiként megártani neki egy-egy szelet sajt, de ne rendes étkezést helyettesítsen. A hús nagyon jó, fűszer nélkül natúran, sertést kivéve (azt csak megfelelően átsütve/főzve szabad!) akár nyersen is kaphat. Ha van hús, minőségi szárazzal és iszik eleget, nem kell mellé szerintem semmilyen bolti nedves. Ha mégis, mindenképp jó minőségűt keress, pl Purizon, Concept for Life, Premiere, ezek megfizethetőek, a Smilla sem rossz. A Purina ellenben nem túl jó, a Royal meg a csilliárdos árához képest egyáltalán nem hozza az ezen a szinten elvárható minőséget.
jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lepontozó majmok, mi bajotok azzal, hogy csak jó minőségű tápot adjon neki?
jan. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!