Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért végzi a kiscicám a...

Miért végzi a kiscicám a dolgát máshová is?

Figyelt kérdés
Nemrég került hozzám egy 2 hónapos kiscica. Az első naptól kezdve nagyon ügyesen használta az almot, odament minden pisi és kaki is. Most 1-2 napja azonban rendszeresen találunk kaki kupacot a fürdőszobában is. Minden nap takarítjuk neki az almot és általában sikerül is belemennie ezért nem értem hogy miért találta magának ezt az új helyet. Azt is észre vettem hogy mindig akkor tette rossz helyre a dolgot amikor nem voltunk otthon, így még tetten érni sem tudtuk. Mit tehetnénk hogy ezek a balesetek ne legyenek? Attól tartok hogy ennyi erővel szépen más helyekre is oda fog csinálni.
2010. okt. 20. 23:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valamiért a fürdőszoba tetszik neki. A mi cicánkkal ugyanez volt, úgy oldottuk meg, hogy odavittük neki az almot. Attól kezdve nem volt gond.
2010. okt. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Fú, bonyolult a helyzet...

1.Lehetséges hogy nem érzi magát biztonságban mert sokat van egyedül, még nagyon pici, sok kiscica ilyenkor még az anyukájával van. Jobb lett volna két cicát hazahozni, legalábbis szerintem... Megpróbálhatsz puha rongyba tekert melegvizes palackot rakni az alvóhelyébe, amihez oda tud bújni ha egyedül érzi magát.

2.Az is lehet hogy egyszer volt egy "baleset", és még mindig érzi a szagát, azért csinál mindig oda. Megpróbálhatod lekenni a helyet szalmiákszesszel.

3.Nem jó valamiért a táp, a cicának csikar a hasa és nem ér el az alomig. Nálunk ez volt a probléma, de a székletük is észrevehetően lágy volt, néha egészen folyékony, és rettentő büdös. Az ilyen pici cicák emésztőrendszere még nagyon érzékeny,nem elég fejlett épphogy leváltak elvileg az anyatejről. Nálunk a royal canin babycat tápja egyből megoldotta a problémát. E mellé még főtt csirkét (kizárólag kicsontozva!) kaptak főtt rizzsel kb egy hónapig.

2010. okt. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sztem is vagy rakd be az almot a fürdőszobába vagy mig nem vagytok otthon zárjátok be a fürdőszoba ajtót,h ne tudjon bemenni!
2010. okt. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hm az első válaszoló felvetett még egy esélyes lehetőséget, erre oda se figyeltem: hol tartjátok az almot? A kajástál melett semmiképp se lehet, a cicák nagyon tiszta állatok nem csinálnak oda, ahol esznek! Plusz ugyanolyan nyugodt, félreeső helyre van szükségük a "művelethez" mint nekünk embereknek! Ez hirtelen eszembe se jutott, olyan természetes nekem hogy a fürdőszoba csöndes részén van a macskaalom:)
2010. okt. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk sokat távol max néhány órát egy nap, általában van valaki otthon és van másik cica is, mellé hoztuk a kicsit. Az alom nem a kajástál mellett van de kicsi a lakás, túl távol nem tudjuk helyezni. A hasmenés nálunk is problematikus volt és egyébként royal canin babycat-et eszik most de ha ment a hasa akkor is bejárt az alomba, ez szerintem nem azért lehet. A fürdőszoba bezárása viszont jó ötlet, nem is gondoltam erre. Bár lehet hogy akkor odapottyantana máshova.
2010. okt. 21. 00:22
 6/12 anonim ***** válasza:
Az is zavarhatja a kismacskát, ha közös az alom, és a másik cica már elvégezte bele a dolgát.
2010. okt. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Külön alom van persze mind a kettőnek.:)
2010. okt. 21. 00:51
 8/12 anonim ***** válasza:
nálunk is két macska van néha találunk kakát itt, ott és egyszer lebukott az egyik, hogy molesztálja a másikat, míg szarik, a másik szerencsétlen meg néha úgy menekül, hogy még lóg a szar a seggéből és hát leesik valahol. Na mikor elkaptuk, hogy zaklatja szegényt, kikapott érte azóta nem volt szar rossz helyen.
2010. okt. 21. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi is most kaptunk cicát, de a miénk még az alomba végzi a dolgát.De én azt csinálnám ha "rosszalkodna" hogy az almot csak akkor cserélném ha már lehet érezni a szagát hogy odataláljon.Ha a padlóra végzi a dolgát akkor a szagot ecetes vízzel eltüntetném onnan.
2010. okt. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hol van az alom? Ne legyen túl forgalmas helyen. Kicsi lakásban is megoldható hogy ne egy heyliségben legyen az alom meg a tál. Miért nem rakjátok az almot a fürdőszobába? Én akárhány macskást ismerek, mindenkinek ott van, nekünk is, és nincs is ilyen problémánk.
2010. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!