Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz a cicának, ha egyedül...

Rossz a cicának, ha egyedül marad a lakásban?

Figyelt kérdés

Szeretnék befogadni egy cicát.

Sajnos egyedül élek, és általában hétvégente meglátogatom a messzebb élő családot.


Hogyan viselné a cica, ha emiatt néha kb. 2 napig egyedül kellene lennie?


Nyilván elegendő száraztáp és víz kinthagyása mellett.


Sajnos a család nem szereti lakásban az állatokat, úgyhogy oda nem vihetem, ilyen rövid időre meg nem is érdemes szerintem (régebben is volt cicám, és őt pl. megviselte, amikor valahova utaztam és magammal vittem, nem tudta megszokni az új helyet).


Szeretnék majd kamerát is a lakásba, hogy mikor távol vagyok, akkor is nyugodt lehessek, hogy mit csinál a macska, jól van-e.

Igazából jelenleg kinti macska, ezért avval nyugtatom magam, hogy annál azért jobb helye lenne bent.


De azért ez aggaszt, mert nem akarom magára hagyni, ha az rossz neki, akkor inkább nem veszem magamhoz, ha ennyit nem tudok megoldani, hogy jól legyen.

Nyilván ha hoszabb időre elutaznék, felbérelnék valami szittert, hogy etesse addig, de csak erre a pár napra nem akarnék.


A macska nem szociális amúgy, senkivel nem barátkozik.

De azért mégis, ha már mindig együtt leszünk, azért gondolom csak rossz lesz neki, hogy csak úgy eltűnök, nem érti miért, és még a szokásos tasakos kajája is kimarad 1 napra...


Vagy egy idő után megszokja ezeket a távolléteket?

Egy másik macskapajtás megoldaná ezt a problémát?

(Jobb lenne ha nem ezen múlna, ugyanis nekem elég 1 macska is, nem akarok kettőt.)


2023. nov. 3. 20:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Amennnyi macska van kint egyedül kóboran, meg amennyit bántanak, simán befogadhatsz legalább egyet, csak jobb helye lenne.
2023. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
47%
Nem rossz. 2-3 napig elvan, ha van kaja, víz.
2023. nov. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
12. és majd magának fogja kiönti a kaját is a két macskával? mindenképp kell felügyelet a macskák mellé főleg ha új nekik a hely és kicsik. az almot is takarítani kell valakinek, figyelni ne szedjenek szét semmit.
2023. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!