Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz a cicának, ha egyedül...

Rossz a cicának, ha egyedül marad a lakásban?

Figyelt kérdés

Szeretnék befogadni egy cicát.

Sajnos egyedül élek, és általában hétvégente meglátogatom a messzebb élő családot.


Hogyan viselné a cica, ha emiatt néha kb. 2 napig egyedül kellene lennie?


Nyilván elegendő száraztáp és víz kinthagyása mellett.


Sajnos a család nem szereti lakásban az állatokat, úgyhogy oda nem vihetem, ilyen rövid időre meg nem is érdemes szerintem (régebben is volt cicám, és őt pl. megviselte, amikor valahova utaztam és magammal vittem, nem tudta megszokni az új helyet).


Szeretnék majd kamerát is a lakásba, hogy mikor távol vagyok, akkor is nyugodt lehessek, hogy mit csinál a macska, jól van-e.

Igazából jelenleg kinti macska, ezért avval nyugtatom magam, hogy annál azért jobb helye lenne bent.


De azért ez aggaszt, mert nem akarom magára hagyni, ha az rossz neki, akkor inkább nem veszem magamhoz, ha ennyit nem tudok megoldani, hogy jól legyen.

Nyilván ha hoszabb időre elutaznék, felbérelnék valami szittert, hogy etesse addig, de csak erre a pár napra nem akarnék.


A macska nem szociális amúgy, senkivel nem barátkozik.

De azért mégis, ha már mindig együtt leszünk, azért gondolom csak rossz lesz neki, hogy csak úgy eltűnök, nem érti miért, és még a szokásos tasakos kajája is kimarad 1 napra...


Vagy egy idő után megszokja ezeket a távolléteket?

Egy másik macskapajtás megoldaná ezt a problémát?

(Jobb lenne ha nem ezen múlna, ugyanis nekem elég 1 macska is, nem akarok kettőt.)


2023. nov. 3. 20:35
1 2
 1/13 Emmy Checkered válasza:
100%

Ez a macska korától és személyiségétől függ.

Az is megoldás, hogy keresel egy megbízható embert, aki néha ránéz és megeteti az állatkát, miközben Te távol tartózkodsz.

Vagy fokozatosan hozzászoktatod a távollétedre.

A két macska tartás is egy opció, de annak is van hátránya. (Pl. felbolygatják a lakást, civakodnak, stb.)

Elég nehezet kérdezel, ez tényleg sok mindentől függ.

2023. nov. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
és ki foglalkozna a macskával ha nem etetné senki 2 napig? ha tudod hogy folyton utazni fogsz akkor vagy ne vállalj be macskát vagy már gyerekkorábaa szoktasd arra, hogy utazzon veled (nyilván macskahordóba majd cipelheted magaddal) én legalábbis senkire nem tudnám bízni a macskáim szóval ez a két opció van
2023. nov. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Egy éjszakát simán kibír egy cica egyedül, még titokban örülnek is a nyuginak :)
2023. nov. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 harebell ***** válasza:
92%
#3 Már amelyik. A miénk nem tudta megszokni, néha otthonhagyjuk egy-két éjszakára, de elég rosszul viseli.
2023. nov. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Biztos kibirja, de en igy nem tartanek macskat.

Heti szinten egesz hetvegere egyedul hagyni?

Nem idealis.

2023. nov. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Salx Narval ***** válasza:
65%
Nehéz fába akarod vágni a fejszédet mert sok tényezőnek kell összhangban lenni ahhoz, hogy ez az örökbefogadás jól működjön. A macska egyéni természete egy olyan változó amit nehéz befolyásolni ez vagy pozitíven viszonyul az adott körülményekhez, v nem, ez utóbbi esetben nehéz és lemondásokkal járó dolog ideális középutat keresni. Sajnos minden adható tanács kétesélyes, ami másoknál működik az nálad nem biztos és ez fordítva is igaz. Egy tanácsot azért adnék ha belevágsz kölyökmacskával tedd és szoktasd a hordtáskához és a hosszabb egyedüllétekhez is. A miénk észre sem veszi ha fél napokra eltűnünk mert így szokta meg. 1 napot jól viselte de azért látható volt az öröme amikor megjöttünk, 2 napig még nem volt magára hagyva. Jól tűri ha lányom hordtáskában viszi és ha ott van vele az idegen helyeken sem pánikol, az idegen emberekkel is viszonylag hamar barátkozik. Háton, biciklin, autóban, szeret utazni vonaton, buszon nem.:D
2023. nov. 4. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Nekem 2 cica van pont ez miatt. Együtt elvannak, én kb 26 órát vagyok távol minden harmadik nap. Elvannak.
2023. nov. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ket macskat vallalnek, ha van megfelelő tér.

És az orokbe fogadasnal, korultekintöbb lennek.

Ilyen esetben nem egy porgos cicat vallalnék.

2023. nov. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.


A macska az már "fix", tehát nem tudok az életkorában vagy a természetében válogatni.


Sajnálom őt mert jelenleg szerintem nincs jó helye, ezért akarnám befogadni, és nem azért mert mindenáron macskát akarok.

2023. nov. 4. 16:49
 10/13 anonim ***** válasza:

Fogadd csak be, jobb sorsa lesz mindenkeppen.

Vennek neki sok jatekot, valamint az ablakba is keszitenek neki egy kis feszket, hogy letudja foglalni magat, tudjon kifele kukucskálni.

2023. nov. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!