Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet baja a macskának ha nem...

Lehet baja a macskának ha nem mossák el az etetőtálját?

Figyelt kérdés

Nagymamám sajnos nagyon igénytelen, elég ritkán mossa el a macska tálját. Különféle nedves eledelek maradványai napokon át száradnak benne, mire elmossa valamikor.

Lehet, csak én vagyok túl finnyás, de én 2x egymás után nem adnék már ugyanabból a macskának, anélkül, hogy elmosnám.


Szerintetek lehet tőle valaha is baja a macskának (baktériumok, ételmérgezés, stb), vagy azért ennyitől még nem?


2023. nov. 2. 17:38
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Talán.
Nem valószínű.
34 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Hät ha belegondolok, hogy sokszor a koszos fertőző egerekkel szaladgálnak, és még a szájukba is veszik, miután kinyírták...
2023. nov. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

A nedves tápot beköpi a légy.

A kutya, macska gyomornedve elintézi de attól még gusztustalan.

2023. nov. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Faluhelyen, gyermekkoromban szinte mindenhol gyagyásnak néztek volna, ha csak az ötletét felvetettem volna a háztáji macskák tálja elmosásának. Még a disznók vályúja is sokszor gusztusosabban nézett ki - de a macskáknak az úgy is jó volt!
2023. nov. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

3, hullottak is azok a macskák, mint a legyek, csak senkit sem érdekelt.


Jogos az aggodalmad, kérdező, és igen, lehet baja a macskának.

2023. nov. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Nyáron volt még rosszabb a helyzet, nem csak a nedveset, a száraz tápot is beköpték a legyek állandó.

A benti macskát ez annyira nem érinti, de van egy (illetve több) az udvaron is, azokat sajnálom.

Főleg hogy többen esznek egymás után ugyanabból mire el lesz valaha is mosva, ráadásul valamelyik macska FIVes is..

2023. nov. 2. 18:49
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudnál segíteni neki ebben? Mikor mész akkor elmosod. Az én nagymamámnak is hasonlóan zuhanórepülésben van a higiéniai igényessége. Az ő cicája sajnos már nem él, de nem is emiatt halt meg. Nem lett baja, nagyon szívós macska volt, szerettem nagyon.

Vagy esetleg vehetnél ilyen eldobható aludobozos kajákat és akkor azt lehet kidobni ha elfogy. Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2023. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mikor ott vagyok, elmosom.

De ez még ritkább alkalom sajnos minthogy ő maga is elmossa, mert nagyon messze lakunk tőle.


Valamiért a tasakos kaja a mániája, ha tálcásat viszek, azt mondja, azt nem szereti a macska..

2023. nov. 2. 23:33
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

„ hullottak is azok a macskák, mint a legyek, csak senkit sem érdekelt.“


De nem azért mert nem mosták el a tálját te süket!


Azért mert kiengedték, és vagy az autó ütötte el, vagy a szomszéd kutya kapta el, vagy kirakott mérget evett.

2023. nov. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
75%
Én is eldobható tálcákat, tányérokat vennék neki, így a mamádnak sem kellene mosogatni és a macsek is tiszta edényből ehetne. A nedves kajákat én is ilyenbe adom csak a száraz táposat szoktam naponta kitörölni és 2-3 naponta elmosni. Én sem tudnám elnézni, hogy háromnapos kajamaradékról egyen.
2023. nov. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám nem is eszik, ha nincs elmosva a tányérja, mielőtt adok neki bele😂

Még a száraz táposat is el kell neki mosni minden nap, reggel, mielőtt feltöltöm neki. Ha maradt benne előző napról, azt ki kell dobni, mert ha visszarakom neki, az egészet ott hagyja😂

2023. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!