Kinek mennyire szedi szét a lakást a benti macska?
Egy szobás garzonlakásban élek és sokat gondolkodtam hogy legyen e macska. Igazából engem az nem zavar hogy folyton együtt kell lenni, tehát nincs privát terem, de az jobban érdekel hogy kinek mennyire szedik szét pl az ágyat,bútorokat a kormeikkel?
Tippek,praktikák?
Párszor leverték a virágot, egy-két poharat, egyszer felborították a karácsonyfát meg az idősebbik kiscica korában leszakította a függönyt (de mentségére szóljon, az előző helyén nem volt, nem látott még soha). A szőnyegekből is szerette kihúzgálni a szálakat, erről sokáig tartott leszoktatni, mert imád madzagokkal játszani.
Ami inkább probléma, hogy direktben nem rágják a bútorokat, de pl nyilván rohangásznak a kanapén is, fel-le és sokszor beleakad a karmuk a kárpitba, pedig le is van takarva. Ez sajnos ilyen, valamennyi kárt lakásmérettől függetlenül be kell vállalni.
Garzonban viszont meggondolnám, mivel a macskák alapvetően éjjeli-hajnali állatok, a mieink is majdnem minden reggel futkosnak kb fél-egy órát és gyakran este is egy picit. Igaz, ők ketten vannak és játszanak, de az idősebbik egy évig egyedül volt, akkor is gyakran csinálta. Ez azért nagyon zavaró, ha nem tudod kizárni és szó szerint a fejeden ugrál. Intenzíven kell vele foglalkozni napközben, hogy lefáraszd és ne legyen erre energiája.
Ez nagyban attól függ, hogy mennyi idős a macska. A kölyökként veszed, akkor eléggé valószínű, hogy “rosszalkodni” fog. Felmászik szekrényekre, asztalra, ahonnan leborítgat dolgokat. megrágja, felborítja a lakásban lévő növényeket, szétkaparja a bútort… ilyenkor egyből rá kell szólni, hogy megtanulja, hogy nem szabad. Nálunk mindkét cica ilyen volt kicsiként, hiába volt tiszta a macska wc, rákakilt az ágyra meg a szőnyegre, lepisilte a padlót. Ha nincs már ott az anyja, hogy megtanítsa őt, hogy mit szabad és mit nem, hova szabad üríteni és hova nem, akkor te leszel az “anyja” neked kell ezeket megtanítanod/megmutatnod neki. Mi az egyik cicánkat több mint 6 hónaposan hoztuk el, vele nem is volt gond, mert ő viszonylag elég időt élt az anyjával, hogy ezeket megtanulja. A másik cicát alig 3 hónaposan hoztuk, na ő azért sokat rosszalkodott :D nála mind megvoltak ezek a dolgok amiket az előbb leírtam. Aztán ő igazából a nagyobbik macskát tekintette az anyjának, úgy tanulta meg szépen lassan tőle ezeket a dolgokat, utánozta őt. De tényleg felnőtt korukra (1 év) nyugodnak le általában. A lényeg hogy kell nekik azért tér szaladgálni, ugrándozni, ha felnőtt akkor is. Kell nekik kaparófa, akár több kaparászási/mászási lehetőség is. Függönyből ajánlanám kezdetben a rövidet, vagy egyáltalán semmilyet, arra fognak felugrálni. Szóval drága bútor, függöny nem érdemes. Az enyém volt, mikor még a falat is kaparta a körmeivel. Szerintem egy macska még mindig jobb kisebb lakásba, mint egy kutya.
A másik, hogy vegyél neki labdát, amivel játszhat, vagy bármilyen játékot, ami leköti a figyelmét. Ami úgy mond “lefárasztja”. Én direkt brit rövidszőrű macskát választottam, egyrészt mert nagyon tetszett, másrészt meg azt olvastam róla, hogy tipikus kis szobacica, nagyon nyugodt természetű. Így, hogy megnőttek tényleg azok. De szerintem kölyökkorban minden macska egyforma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!