Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idős cicám alig eszik és...

Idős cicám alig eszik és hány. Ha már régóta fennálló probléma milyen krónikus betegségre utalhat ez?

Figyelt kérdés
Egész életében finnyás volt. Mindig minőségi tápot kapott (pl. Platinum, ND), szinte az osszes ízt kipróbáltuk. Mellette alultasakosat szokott még kapni. Kerülgeti, szagolgatja őket aztán mikor melyikhez lesz kedve, de én jóízűen enni kb sose láttam, csak muszájból eszik, viszont olyankor meg egyszerre sokat. Nem emlékszem olyan időre amikor ez ne így lett volna. Régebben is kihányta néha a tápot. Évente járunk dokihoz, amikor megvizsgálja meg készül egy alap labor. Ezt is említettem neki, de azt mondta, hogy vannak ilyen cicák, akik ennyire finnyásak és az, hogy pár havonta egyszer hány az előfordulhat. Viszont az utóbbi időben egyre gyakoribb a hányás, amikor a megdagadt táp jön vissza a gyomrából szinte kozvetlenul evés után. A kedve jó, nem látom rajta, hogy bármikor is fájna bármije, vagy rosszul érezné magát. 11 éves, de még játszani is szokott sokat, szaladgál, aktív. A kajàt folyamatosan kéri, jön utánam, ha eszek kunyerál, de aztán bármit kap semmi “nem tetszik neki”. A súlya jó, lefogyva nincs. Ivartalanított kandúr. Jövőhéten szeretném újra dokihoz vinni, de mindig azt mondjak, hogy mivel jol van, a laborja is jó, nem kell aggódni. A dokirol akihez jarunk jo velemennyel vannak es en se csalodtam még benne soha, de akkor is aggaszt már ez a helyzet. Volt esetleg valaki mar hasonlo cipőben?
2023. szept. 30. 12:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Jó, de lehet hogy Te vagy a hibás, mivel állandóan etetned kellett volna, s felbérelni melléje valakit.
2023. szept. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit koplaltatni kéne
2023. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Macskát TILOS koplaltatni!

De én sem etetném agyba-főbe, ha hány. Kellene egy kis diéta. Pl. adj neki egyszerre kevesebbet, max. ha éhes, akkor többször kapjon. Ha nincs más tünet, a hányás akkor lehet igazán problémás, ha van benne valamilyen aggasztó tartalom vagy szín vagy ha gyakori, pl. hetente, esetleg naponta többször fordul elő.

2023. szept. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nincs agyba főbe etetve, kirakom elé, de továbbra is kér, mert akit kap az neki sose jó. Ilyenkor megprobalkozok valami mással, de általában az se. Kint szoktam neki hagyni és ha úgy dönt akkor eszik belőle, a “sokat” azt úgy értettem, hogy magához képest sokat, mert szerintem olyankor már annyira éhes…azert is fejezi be a válogatást. Viszont sosincs kint neki túl sok és mindig szokott hagyni is belőle akkor is.
2023. szept. 30. 13:44
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam halljo. Éhen
2023. szept. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A hányás változó, naponta több még nem volt. Van amikor hetente 1x-2x de van, hogy “csak” egy honapban egyszer. Ilyenkor mindig a táp jön neki vissza a vízzel, amit megiszik rá utána. Közvetlenül evés után, így a táp még egyben jon vissza. Lehet, hogy nem rágja meg rendesen? A fogaival nincs gond a doki szerint.
2023. szept. 30. 13:48
 7/16 anonim ***** válasza:
Sztem vidd másik orvoshoz az a tuti
2023. szept. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2 éve kor után a macskáknak a fogait kellene szűreti. Ez speciális fogászati vizsgálat, amit csak néhány (fél tucatnyi) állatorvos tanult ki idehaza. Pl: dentalvet.
2023. szept. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
2 éves kor után*
2023. szept. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Majd rákérdezek nyomatékosabban a fogaira. Viszont az alultasakos étellel is ugyanezt csinálja mint a táppal, sot azt kevesbe eszik meg, mint a tàpot, viszont az igaz, hogy azt sose hányja ki.
2023. szept. 30. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!