Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Örökbe szeretnék fogadni egy...

Örökbe szeretnék fogadni egy cicát aki házi koszthoz van szokva.Mit ehet egy cica és mit nem mire figyeljek ? Hús, répa ,krumpli ,tészta ,rizs ,bulgur ilyeneket ehet gondolom.

Figyelt kérdés
2023. szept. 23. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Nem mindegy milyen hús, a sertés például tiltólistás. A tésztának semmi értelme, azt pedig nem igazán értem, miért etetnénk egy macskát zöldségekkel. Mindenesetre találtam egy ilyet:

[link]

Egyébként én a helyedben szép lassan leszoktatnám a házikosztról, és valami jó minőségű tápot, iletve konzervet/tasakost adnék neki. Nálunk a 3 örökbefogadott Brit márkájút eszik. Valószínűleg a konzervre könnyen át fog szokni majd, a tép meg lassan fogyni kezd, ha elől hagyod neki.

2023. szept. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
én macskáim esznek füvet de ez nem azt jelenti hogy növényevők . csirke minden része mehet nekik persze kicsontozva
2023. szept. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Egy cica általában húst és speciális macskaeledelt eszik, de vannak olyan ételek, amiket csak mértékkel vagy egyáltalán ne adj neki:


Ehet:


Hús (különösen csirkehús és pulykahús).

Macskaeledel (táp).

Néhány zöldség, például sárgarépa vagy spenót, de ne túlzásba vidd.

Ne egyen:


Hagyományos emberi ételek, mint a krumpli, tészta, rizs, és bulgur.

Csokoládé, hagyma, fokhagyma, és szőlő, mert mérgező lehetnek a macskának.

Tejtermékek, mivel sok macska laktózintoleráns.

Fontos, hogy a cicát megfelelő macskaeledellel etesd, mert azok tartalmazzák az összes szükséges tápanyagot. Mindig legyen friss víz elérhető számára, és ne hagyd, hogy túlsúlyos legyen, mert az egészségére ártalmas lehet.

2023. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

Hús, hal, tojás, belsőségek mehet neki, biztos, ami tuti, főzd meg neki ezeket, napi 2x adj ilyesmit, annyit, amennyit egyszerre megeszik vagy pedig 100% húskonzervet, ami kizárólag ezeket tartalmazza, pl Animonda.

Száraztápot tegyél ki állandóra, hogy ha megéhezik két étkezés között, tudjon rágcsálni egy keveset, pl Wild Freedom.

2023. szept. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!