Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mennyi esélyem lenne?

Szerintetek mennyi esélyem lenne?

Figyelt kérdés
Adott egy 2 éves kandúr macskám, aki eddig kint élt, és kötődik is hozzám, mostanában be szoktam engedni. Van esélyem beszoktatni egy lakásba(a tulaj belemenne). Milyen következményekkel járna ez ivartalanítás után? (leszámítva az alap dolgokat, alom, kaja, mászóka)? Kiengedni nem tudom, mert dolgozom, illetve másik városról is lenne szó. Működhet ez így?
2023. szept. 16. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben bezárod az ajtót, akkor kivitelezhető.
2023. szept. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Nyilván bezárnám, csak nem tudom, hogy napi 9-9,5 órát hogyan viselne el egymagában, és a szomszédokat sem szeretném terhelni vele. Ez az első albim, szóval kétségeim vannak.
2023. szept. 16. 01:33
 3/6 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem aki kint élt két évet, az bezárva megőrülne. Ismerős mentett macskája is ivartalanításkor lett befogadva más, születésük óta bent élők mellé.

Folyamatosan kifele nézelődött. Több év után egyszer kiszökött, be lett hozva 5 percre rá, de onnanstól olyan folyton kiszökött.

(Náluk a kinti-benti nem volt opció)

2023. szept. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem többségben vannak azok a macskák, akiknek semmi gondjuk nem lesz majd a benti tartással, mint azok, akik nem bírják elviselni. Ha csak kicsit is nyugisabb, akkor abszolút van rá esély. De ha csak egy kicsit vágyik ki néha, arra a sétáltatás is lehet megoldás. Inkább csak a nagyon aktív, vadászó, életerős egyedeknek hiányzik nagyon a kinti élet.
2023. szept. 16. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
A miénk kinti benti, reggel bejön, eszik, alszik délután 2-3-ig, de utána az isten nem tartja bent, mindenáron ki akar menni. Ivartalanított. Délután még kicsit visszajön, de az éjszakát sem bírná ki bent a lakásban.
2023. szept. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden macska beszoktatható benti tartásra, csak idő és türelem kérdése, illetve figyelembe kell venni az energiaszintjüket. Némelyik macska egész nap alszik, alig igényel foglalkozást, némelyik meg sok közös játékot, foglalkozást, aktív feladatot igényel, épp, ahogy a kutyáknál is van szórás.
2023. szept. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!