Bakmacska vagy nőstény?
Alapvetően a nőstény.
De egyéni különbségek is vannak. Néha a kandúrok is rendkívül emberbarátok, egyes nőstények meg vadócok. Legjobban talán attól függ, hogy pár hetes korukban emberhez lettek-e szoktatva.
Személyiségfüggő. Volt olyan nőstény macskám amelyik csak játszótársként meg hű szolgaként tekintett rám, szóval kaja-játék legyen, de amúgy ő nem fog nekem kiterülni, hogy simogassam..
A másik meg folyton követett, bújt, dorombolt.
Kandúrom csak egy volt, de imádtuk egymást, velem aludt, mindig bújt, kedveskedett.
Egyedfüggő. Talán a nőstények általánosságban véve bújósabbak, de nem törvényszerű az összesnél. Ismertem olyan nőstényeket, akik amúgy ragaszkodóak voltak, de simogatni max a szemeddel lehetett őket :D
Szóval ha csak ennyi a szempont, akkor ne nem szerint válassz, hanem egyed szerint.
Tapasztalatom alapján a kandúrok bújósabbak,dorombolósabbak. Elalszanak az öledben.
Nőstény ilyet nem csinál. Az inkább vadászik, jön-megy.
Húgoméknál 7 macska van. A kandúrok otthon döglenek,alszanak egész nap. Várják a simogatást meg a kaját.
A nőstény független lélek,alig áll meg 5 percre.
Nincs "bak", kandúrnak nevezik a hím macskát.
Amúgy egyedfüggő.
Nekem a lánycicám a bújósabb. Fiú csak, ha alszik, akkor simogatni való. Amúgy egy ördögfióka, folyton szaladgál, játszik, rombol , tör-zúz, kapar, rág, hisztizik, hogy kergessem meg, dobáljak neki valami szart 😂
A lánycica is szokott játszani, rohangálni, de alapvetően amint leülök, már pattan az ölembe és valami iszonyat hangos a dorimbolókája. Viszont a fiú cica nagggyon pusziszkodós.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!