Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy fogjam meg ?

Hogy fogjam meg ?

Figyelt kérdés
8 hónap körüli kóbor cica van a kertünkben csapott a bundája és nagyon vékony 1 szer sikerült megfogni de ki ugrott a kezemből és elmenekült. Sajnálom őt és nápam jó helye lenne de lehetetlen megfogni. Minden nap többször teszek ki neki friss vizet és tápot. A saját cicámmal szokott néha a kertben játszani de amint ki megyek el szalad. Szeretném orvoshoz vinni és jó cica életét neki de nincs semmi ötletem hogy tudnám megfogni. Valakinek van ötlete vagy tapasztalata ebben ?
2023. jún. 17. 11:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
#1 te nem vagy normális
2023. jún. 17. 12:17
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Várjál türelemmel. Ne kergesd. Lássa, hogy te rakod ki a kaját. Tarts távolságot. Beszélj hozzá gyengéden. Így is jó helye van ott, hogy eteted.
2023. jún. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%

Ilyen csapdával megtudod fogni. [link]


Más kérdés hogy az állatorvos mit szol ha egy vad macskát viszel be ami harap karmol visít stb

2023. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ne tegyél hirtelen mozdulatokat, ne fuss utána mert mindig félni fog tőled. ha látod hogy ott van, guggolj le (ne mellé) és lassú mozdulatokkal pislogj neki úgy hogy szemkontaktus alakuljon ki (ezzel jelzed számára hogy nincs bajban, nem kell félnie) - jó esetben viszonozza ha nem akkor még nagyon sok türelem kell. Miután ezen túl vagy a távolságot sikerült csökkenteni köztetek csukott kézzel (ne nyitott tenyérrel) nyújtsd felé a kezed, ne a feje fölött mert megint veszélyt fog érezni, a fejével egy magasságban nyújtsd a kezed, hagyd hogy megszagolja és simizd meg utána a nyakát, semleges területeket.. innentől kezdve ha ez így sikerült kevésbé fog tőled félni.. lehet hogy ezt többször kell ismételni, hagyd hogy menjen amerre szeretne, sok türelem kell a cicákhoz.
2023. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
csapdákat felejtsd el mert mindig félni fog tőled
2023. jún. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#5 köszönöm megprobálom remélem sikerülni fog
2023. jún. 17. 12:27
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Ne próbáld megfogni! Még egy kismacska is nagyon nagyot tud karmolni!
2023. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
#5/6-os vagyok nyugodtan rám írhatsz privibe hogy sikerült-e, én általánosan a testbeszéd általi barátkozást írtam le, amit a 3as írt is jó taktika, óvatosság/figyelem/türelem az egész lényege ezekre kell odafigyelni és rendben lesz c:
2023. jún. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
ami még lehetséges hogy a saját cicádat simogatod/eteted az idegen cica előtt, ebből is látni fogja hogy jó helyen lehet
2023. jún. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Ha soha nem volt kézhez szoktatva, akkor bármit teszel, kicsi az esélye, hogy valaha is barátságos házicica legyen belőle.

Nekem volt olyan macskám, ami nagyapám házában a padláson született, és 2 hónapos koráig csak távolról látott embert, mert ha látott, mindig elmenekült. 2 hónaposan megfogtam, és onnantól sokat volt vele foglalkozva, de soha életében nem szerette, ha simogatták, meg nem jött oda dorombolni. Elviselte az embert, de látszott, hogy nem örül a simogatásnak.

Az 1 évvel később született testvére lent volt tartva, kicsi korától sokat fogdostuk, az viszont nagyon barátságos, hízelkedős lett.

8 hónap nagyon sok, ennyi idő után egy vadmacskát már nem nagyon lehet kézhez szoktatni. Annyi esetleg sikerülni fog, hogy sok szenvedés után megengedi, hogy megsimogasd, de ő soha nem fogja keresni a társaságodat, legfeljebb mikor ennivalót kér.

2023. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!