Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan foghatnám meg a cicámat?

Hogyan foghatnám meg a cicámat?

Figyelt kérdés
Van egy cicám, aki kiskora óta velem él. A lehető legjobban bántam vele, sosem bántottam, igyekeztem "elkényeztetni", és szó nélkül is odajött mindig dörgölőzni. 3 napja lettem figyelmes, hogy a cicám úgy jött haza, hogy megsebesült. Próbáltam volna megfogni, hogy megnézzem és állatorvoshoz vigyem, de elszaladt. Hívásra sem jön oda. Mit tehetnék? Hogyan kaphatnám el?

2023. jún. 8. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor enni adsz neki, akkor kell elkapni, ha van segítséged, akkor a másik meg hozza a kalitkát és gyömöszköljétek bele. Vegyél fel egy kesztyűt h ne tudjon megkarmolni
2023. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha sehogy nem megy, akkor elvefogo csapda.Akar helyi menhelytol is kolcson lehet kerni, tuti van nekik.
2023. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam betuszkolni a hordozóba, hogy a nyílásával felfelé állítom, megfogom a cicát, aztán már megy is be. Oldalról beszuszakolni nehezebb, könnyebben kiszabadul. Az enyém is utálja a hordozót. Ha sérült, akkor meg nyilván még nehezebb lesz megfogni. Ahogy írták, kajálás közben kellene elkapni.
2023. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár hete kért segítséget valaki egy állatos fb csoportban, aki hasonló helyzetbe került. Ajánlás után végül a speciális állatmentőket hívta ki, ők segítettek neki megfogni a cicát.
2023. jún. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Amikor eszik és észrevesz, elszalad.
2023. jún. 8. 13:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet, hogy tényleg segítséget kellene kérni, főleg ha súlyos a sérülése. Magától nem fog elmenni orvoshoz.
2023. jún. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Tedd a kaját olyan helyre ahonnan már nem rud tovább menekűlni. Készítsd be előre a kalitkát, nyitva már ha lehet. A macskát a tarkójánál fogd meg úgy hogy a bőrébe belemarkolsz, ettől megdermednek a cicák és nem védekeznek. Másik kézzel nyúlj a feneke alá és amilyen gyorsan tudod tedd a dobozba!
2023. jún. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És mindezt rettentő gyorsan, mert ők is nagyon gyorsak.
2023. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hosszúhajú ***** válasza:
igen az lehet a kulcskérdés hogy hova teszed a kaját, mert zárt helyre akkor már megfogható. anyámnál a kertbe kapnak enni, de ilyen helyzetbe bent a házba, és már be is lehet csukni az ajtót
2023. jún. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!