Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az anya macska leharapta a...

Az anya macska leharapta a picinek a fejet,arra jottem haza hogy csak egy fejet talaltam miert tortenhetett ez?

Figyelt kérdés

2023. máj. 9. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy beteg volt a kiscica.
2023. máj. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy első szülés, ilyenkor még nagyon tapasztalatlanok, más állattal is előfordul, még egy növényevő is képes megrágni az újszülöttjét.

Vagy valami baja volt a kicsinek, ilyenkor az anyák következetesen szelektálnak.

2023. máj. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Előfordul, hogy az anyaállat veszélyben érzi a saját életét, életben maradásának feltételeit, ilyenkor megöli az utódokat. A kutya is megteszi, de a birka, kecske is ugyanúgy.
2023. máj. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
A beteg, életképtelen, vagy halott kölyköket megeszi az anyamacska párnapos korukig. Egyrészt azért, hogy a ragadozókat, dögevőket ne vonzza a szag, másrészt az esetleges életben maradt kölykök miatt, harmadrészt pedig a saját és kölykei táplálása miatt ("újrahasznosítja", energiát nyer belőle, amivel tudja táplálni a többi kölyköt). Nyilván nem volt egészséges a pici.
2023. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Leharapta a fejét akkor a testének kellett volna maradnia...

De a többiek jól írták. Nem volt elég táplálék, életképtelen volt az utód, nem erezte magát biztonságban(bár a macska ilyenkor elkoltoztetia kicsiket). Ezek a leggyakoribb okok az állatvilágban.

2023. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
jezusom ne mar :(
2023. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
És honnan veszed hogy az anya volt? Csak benti cica? Kétlem ha fialt.. A kandúrok szokták ölni a kicsiket, átharapni a nyakukat.
2023. máj. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ugyanaz tette fel ezt a kérdést is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__12244278-ma..


Beteg volt a kiscica és első szülés :(

2023. máj. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz, leírta a kérdező, hogy lefejezte.
2023. máj. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Benti cica,4 benti cicam van es ivartalanitva vannak kiveve a nosteny es egy kan bar ezek utan inkabb mindkettot ivartalanitom,kiderult hogy a kiscica meghalt es eletkeptelen volt es azert harapta le a fejet,pedig meg tapot is vettem neki
2023. máj. 11. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!