Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások, hogy oldjátok meg...

Macskások, hogy oldjátok meg nyaraláskor az ellátást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 5 éves benti cicám, aki napi 2x étkezik szigorú kiméréssel, mert nagyon hízékony. Az évek alatt mindig meg tudtam oldani 1-2 hétre, hogy megkérjek valakit etesse és szeretgesse meg, de a “felügyelet” alatt mindig felszed magára, mert hiába mondom a szomszédnak, hogy mennyit adjon neki fittyet se hány rá. Én meg őszintén hálás vagyok, hogy egyáltalan gondoskodik róla, mert az én “luxusomat” támogatja vele, de borzasztó arra hazaérni, hogy pocakos és lusta lesz a macska, ráadásul dupla annyi táp fogy el, mint amire szüksége lenne…

A cicaovi elég drága ilyen hosszú időre, plusz nagyon antiszoc állatka, csak az embereket szereti, más cicával rettentő agresszív. Elutaznom pedig jóformán muszáj, hogy családlátogatásra menjek, de magammal vinni nem szeretném, mert az is megviselte, míg ide eljöttünk a költözéskor. (Több, mint 1000 km autóút.)

Szerintetek “humánus” megoldás lehet beszerezni egy automata etetőt és itatót kamerával, hogy nyomon tudjam követni eszik-e tényleg, adagolja-e a kaját neki? Kibírná egyedül, vagy kérjem meg mellé a szomszédot, hogy ugorjon be 1-2 naponta csak megsimogatni? Nincs más ismerősöm a közelben, főleg akiben megbíznék.

Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet, hogy szoktátok megoldani?



2023. ápr. 23. 10:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, min vagytok igazából kiakadva, mikor még életében nem volt egyedül hagyva… :) Ha vennétek a fáradságot elolvasni, akkor tudnátok, hogy most először dilemmázok más megoldáson, köztük azon, hogy az etetés terhe alól felmentve csak megkérném a szomszédom, hogy ugyan szeretgesse már meg. Őszintén örülök a felelős állattartóknak, de kérlek tanácsot osszatok, ne az észt feleslegesen.
2023. ápr. 23. 12:40
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Szegény cica!
2023. ápr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%

Évek óta van megbízható macskaszitterünk, akinek fizetünk, hogy nézzen rá a cicára, amikor több napra elutazunk :)


De amikor pl egyhónapra mentünk, akkor vittük magunkkal - nem világkörüli útra, egy városban voltunk egész végig, egy szálláson.

2023. ápr. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mi cicapanzióba visszük,ahol lehet kérni cicaszobát,ahol csak egyedül van a cica.Az étkezését is kikérdezik,és követvem az étrendjét adagolják a tápot neki.Nem olcsó,de az állattartás ezzel jár.
2023. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Külön szobás megoldásról még nem is hallottam, lehet megérdeklődöm azt is. Tegnap felvettem a kapcsolatot egy cicaszitterrel, de nem sokkal pénztárcabarátabb és nem tudom mennyire jó ötlet vadidegent beengedni a lakásba, így elkülönítve a cicaovi sokkal jobban hangzik. A cicaszitter számlát sem ad, amire ugyan szükségem nincs, de csak a megbízhatóság jele…
2023. ápr. 26. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!